آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ , Tuesday 30 November 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105971
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  ورود رسمی «مرد ایرلندی» به بخش رقابتی اسکار

  به گزارش آوای شمال؛

  ورود رسمی «مرد ایرلندی» به بخش رقابتی اسکار

  آوای شمال/ به نقل از ورایتی، حتی با وجود زمان سه ساعته فیلم و دوره کوتاه ۲۸ روزه اکران در سینماها قبل از پخش در نت‌فلیکس، «مرد ایرلندی» مارتین اسکورسیزی یکی از مدعیان اصلی اسکار خواهد بود.

  پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم نیویورک از جمعه شب با اکران جهانی این فیلم درام حماسی که روایتی از یک زندگی واقعی است، افتتاح شد. اسکورسیزی و بازیگران تمام ستاره او، از جمله رابرت دنیرو، آل پاچینو و جو پسی در این مراسم حضور داشتند. آخرین و تنها باری که اسکورسیزی در جشنواره زادگاهش با فیلمی بلند و روایی حضور یافته به ۴۶ سال پیش و فیلم «خیابان‌های پایین شهر» در سال ۱۹۷۳ بازمی‌گردد.

  فیلم « مرد ایرلندی‌» با زمان  ۲۰۹ دقیقه‌ای بسیاری از حاضران در جشنواره به شوخی نگران نوشیدن کافی قهوه برای بیدار ماندن در طول نمایش فیلم بودند.

  پس از انتظار و تلاش ۱۰ ساله اسکورسیزی، دنیرو و پاچینو، «نت‌فلیکس» تنها استودیویی بود که به تأمین مالی این فیلم ۱۶۰ میلیون دلاری جواب مثبت داد و ازین رو مورد تمجید قرار گرفت. اسکورسیزی در هنگام معرفی فیلم گفت: ما سرانجام حامی مالی فیلم را پیدا کردیم و آن «نت‌فلیکس» بود.

  نکته جالب توجه این است که یکی از نگرانی‌های اصلی نت‌فلیکس در مورد رای‌دهندگان جایزه اسکار نوع وسیله‌ایست که فیلم را با آن تماشا کنند و نگران از اینکه آن‌ها فیلم را با تلویزیون تماشا می‌کنند یا لپ‌تاپ و تبلت و یا از همه بدتر با گوشی تلفن همراه و این درحالیست که بسیاری از منتقدین و کارشناسانی که فیلم «مرد ایرلندی» را دیده‌اند بر این نکته تاکید دارند که باید این فیلم حتما بر روی پرده نقره‌ای سینما تماشا شود تا تمام جوانب و ویژگی‌های آن دیده و ارزیابی شود. اما با توجه به آزادی عملی که در نوع تماشای داوران و رأی‌دهندگان چند هزار نفری اسکار وجود دارد این نگرانی برای امثال نت‌فلیکس و دیگر رقبا همچنان باقی‌ست.

  نت‌فلیکس سال قبل همین نگرانی را برای فیلم «رُما» ساخته «آلفونسو کوارون» داشت و فیلم نیز همچون «مرد ایرلندی» دوره وتاهی را قبل از رقابت اسکار بر روی پرده سینما داشت با این وجود برای عوامل «رُما» و نت‌فلیکس ۱۰ نامزدی و در نهایت ۳ جایزه اسکار را به ارمغان آورد.

  برچسب ها :

  نظرات