آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105934
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نقش موثر اجرای بهنگام احکام در مقابله با تغییرکاربریهای غیر مجاز/در بخش اراضی و منابع طبیعی ، تا وضع مطلوب فاصله زیادی داریم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت الاسلام و المسلمین اکبری در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان مازندران  با بیان اینکه تلاش زیادی توسط مدیران مرتبط در این حوزه صورت گرفته است که مفید بوده اما کافی نیست اظهار داشت: به لحاظ اهمیت و موقعیت خاص استان مازندران در بخش اراضی ،متاسفانه تا وضع مطلوب فاصله زیادی داریم و باید تلاش مضاعف و بهنگام همراه با روحیه دغدغه مندی جهادی و نوگرایی در شیوه های مدیریتی داشته باشیم.

  رییس شورای حفظ حقوق بیت المال استان مازندران تصریح کرد: با توجه به آمار مطرح شده نیازمند نهضتی در اجرای احکام هستیم و با همکاری دستگاه های مجری و مرتبط این امر، میسر و امکان پذیر خواهد بود.

  حجت الاسلام و المسلمین اکبری با بیان اینکه اجرای قانون کاداستر و تثبیت مالکیت، نقش مهمی در پیشگیری از پدیده زمین خواری بویژه تصرف اراضی ساحلی دارد افزود: از مدیران کل ادارات مربوط می خواهیم نسبت به ثبت مالکیت و اخذ سند تک برگی و توجه ویژه ای داشته باشند.

   عالی ترین مقام قضایی استان خاطر نشان ساخت: عملکرد کلیه مدیران اجرایی، قضایی و انتظامی باید به گونه ای باشدکه هزینه ارتکاب جرم تصرف غیرقانونی در اراضی و منابع طبیعی برای مجرمین بسیار سنگین و بازدارنده باشد.

  رییس کل دادگستری استان مازندران اظهارامیدواری کرد تا پایان سال ۹۸ گزارش خوب و مفیدی از اجرای طرح کاداستر و تثبیت مالکیت در استان ارائه شود.

  حجت الاسلام اکبری در بخش دیگری از اظهارات خود به واگذاری امتیازات آب ، برق ، گاز و تلفن اشاره کرد و افزود: نباید امتیازات را در اختیار کسانی که خلاف قانون، تغییر کاربری داده اند قرار دهیم و باید نظارت درست و دقیقی واگذاری ها صورت گرفته و با قانون شکنان برخورد قاطع صورت گیرد.

  رییس کل دادگستری استان مازندران از مدیران کل ادارات مربوطه خواست نسبت به تقویت دایره حقوقی ادارات خود از حیث طرح شکایت و دفاع پرونده ها توجه و اهتمام ویژه داشته باشند و پیگیر پرونده های مهم خود از دستگاه قضایی استان باشند.

  این مقام قضایی افزود: دستگاه قضایی، دستورالعمل مدیریت پرونده های مهم را به همه حوزه های قضایی استان ابلاغ کرده است و هم اکنون تغییر کاربری اراضی از موارد پرونده های مهم محسوب می شود و اداراتی که پرونده مهم در حوزه  منابع طبیعی دارند مجدانه پیگیری کنند ، دادگستری نیز حمایت و همکاری لازم در این زمینه خواهد داشت.

  حجت الاسلام اکبری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به نقش موثر و باز دارنده گشت ها اشاره کرد وگفت: طبق گزارشات بیشترین تجاوز به عرصه منابع طبیعی در روزهای تعطیل است و باید نسبت به افزایش و تقویت گشت ها بویژه در ایام تعطیل اقدامات موثری صورت گیرد.

  وی همچنین نقش اثرگذار صدا و سیما و مطبوعات در آگاهی بخشی نسبت به تصرف به اراضی ملی اشاره کرد و افزود: باید از همه پتانسیل صدا و سیما و مطبوعات برای آگاهی دادن به مردم بویژه مردم ساکن روستا ها و شهرهای کوچک استفاده کرد.

  رییس کل دادگستری استان مازندران در پایان جلسه اظهارامیدواری کرد به زودی شاهد کاهش تصرفات غیر قانونی و ساماندهی وضعیت زمین، جنگل، مرتع و سواحل در استان باشیم.

  شایان ذکر است جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری مازندران با حضور مسئولین قضایی، امنیتی واجرایی در دادگستری استان برگزار شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات