آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ , Monday 6 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105871
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  قدرت اعتقادی و نظامی ایران در دانشگاه دفاع مقدس به دشمنان دیکته شد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حافظ نجفی شنبه‌شب به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع بسیجیان حوزه مقاومت بسیج ثارالله(ع) ساری اظهار کرد: ما در هشت سال دفاع مقدس درسی به دشمنان دادیم که هیچ وقت خواب حمله و تجاوز به کشورمان به ذهنشان نرسد.

  فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثارالله(ع) ساری با بیان اینکه بعد از هشت سال دفاع مقدس بیگانگان به خود این اجازه را ندادند تا تعرضی به خاک کشور عزیزمان ایران داشته باشند چون آنها جرأت چنین کاری ندارند، افزود: در طول ۴۰ سال از عمر با عزت و با برکت جمهوری اسلامی، عمق نفوذ جغرافیایی ایران اسلامی در منطقه افزایش پیدا کرد و این مسئله با هدایت و رهبری امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) صورت گرفته است.

  نجفی امنیت امروز کشور را مرهون جان‌نثاری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، رزمندگان مدافع حرم و مدافع وطن دانست و تصریح کرد: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و همچنین تبیین آرمانهای شهدا وظیفه بسیجیان و همه مسؤولان است.

  وی با اشاره به اینکه ما هیچ‌گاه شروع‌کننده جنگ نبودیم، خاطرنشان کرد: چرا می‌گوییم دفاع مقدس؟ چون ما چیزی را از دست ندادیم، ما در این هشت سال قدرت استکبار جهانی را در هم شکستیم، به جهانیان ثابت کردیم که هیچ شخص و کشوری نمی‌تواند به کشور ما تجاوز کند.

  فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثارالله(ع) ساری عنوان کرد: در بسیاری از کشورها وزیر جنگ دارند اما ما در جمهوری اسلامی وزیر دفاع و پشتیبانی از نیروی‌های مسلح داریم چون ما هیچ‌وقت شروع کنند جنگ نیستیم اما کسی بخواهد به کشور ما قصد تجاوز داشته باشد جواب بسیار سخت و فراموش نشدنی از ما دریافت خواهد کرد.

  نجفی با بیان اینکه ما امروز در جنگ فرهنگی و اقتصادی هستیم چون دشمنان متوجه شدند با جنگ نظامی نمی‌توانند با ما مقابله کنند، افزود: فرق بین جنگ فرهنگی و جنگ هشت ساله چیست؟ دشمن در هشت سال دفاع مقدس به مرزها تجاوز می‌کرد اما در جنگ فرهنگی دشمن به مغزها تجاوز می‌کند؛ در هشت سال دفاع مقدس جسم‌های رزمندگان تَرکش می‌خورد و جسم دچار صدمه می‌شد اما در جنگ فرهنگی دشمن قلب‌ها،روح و تفکرات، ذهن‌ها، عقاید و اعتقادات ملت ایران اسلامی را نشانه گرفته است.

  وی با تاکید بر اینکه ما باید هوشیار و آگاه باشیم تا آب در آسیاب دشمن نریزیم، تصریح کرد: امروز جوانان دهه سوم و چهارم انقلاب برای تحقق گام دوم انقلاب تلاش کنند؛ امروز دهه سوم و چهارم انقلاب باید گوش فرا دهند به ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) چون ایشان هدایت‌کننده و چراغ روشن این نظام و انقلاب هستند.

  فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثارالله(ع) ساری با اشاره به اینکه امام فرمایش کردند ۵۰ سال عبادت کردید خداوند قبول کند یک بار هم شده بیاید وصیت‌نامه شهدا را بخوانید و تفکر کنید، گفت: بیشتر وصیت‌نامه‌های شهدا وجه مشترکی داشتند و آن پیروی از ولی فقیه، ایستادن پای انقلاب و توصیه به خواهران و مادران برای حفظ حجاب بوده است.

  نجفی هزینه مقاومت را بهتر از خار و ذلیل شدن ملت و نظام مقابل مستکبران دانست و بیان کرد: رمز موفقیت رزمندگان ایستادگی، همدلی، صفا و صمیمیت، اتحاد و پیروی از ولی زمان خود بوده است.

  وی گفت: دانشگاه دفاع مقدس به دشمنان ما آموخت که هیچ‌وقت ایران اسلامی خار و ذلیل نمی‌شود و شکست ناپذیر است، اگر کسی بخواهد با ایران اسلامی وارد جنگ شود، رزمندگان ارتش و سپاه قدرتمند، بسیج همیشه در صحنه و خستگی ناپذیر کاری خواهند کرد که در تاریخ بماند ایران با متجاوزان چه برخورد سخت و فراموش نشدنی را انجام داده است.

  برچسب ها :

  نظرات