آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ , Wednesday 8 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105861
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  اربعین و پایان بی‌قراری عاشقان در اربعین حسینی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ تنها گوشه‌ای از عشق و ارادت مردم به ائمه و امام حسین (ع) را می‌توان در مراسم‌های عزاداری محرم به‌ویژه اربعین مشاهده کرد که حماسه ماندگار را رقم خواهد زد.

  با وجود اینکه سال‌های سال گذشته نه تنها از این عشق و ارادت کم شده بلکه می‌توان گفت پررنگ‌و پررنگ‌تر شده به‌طوری‌که حضور میلیونی و گسترده مردم در راهپیمایی اربعین گوشه‌ای از این ارادت خالصانه است.

  با آغاز ماه محرم حال و هوای اربعین پررنگ‌تر شده و این موضوع مشتاقان را به این فکر می‌اندازد برای راهپیمایی اربعین برنامه‌ریزی کنند، همان‌گونه هر سال می‌بینیم بر جمعیت مشتاقان و زائران افزوده می‌شود.

  مشتاقان هر آنچه در توان دارند بکار می‌گیرند تا بتوانند بر بهتر برگزار شدن مراسم‌ها بیفزایند و در این راه هیچ عذری مورد قبول نیست نه تنها مشکلات اقتصادی نتوانسته مردم را از این کار منصرف کند بلکه اشتیاق‌شان بیشتر شده و از راهی وارد می‌شوند تا بتوانند ارادت خالصانه خود را به سرور و سالار شهیدان ثابت کنند از شستن دست‌ها و پاهای زائران گرفته تا حضور شبانه‌روزی برای خدمت‌دهی بدون هیچ استراحتی.

  باتوجه به تلاش مردم می‌توان از هم اکنون پیش‌بینی کرد حماسه‌ای بی‌نظیر در راه است، حماسه‌ای از جنس عشق و ارادت خالصانه.

  طی سال‌های اخیر موکب‌های بسیاری شکل گرفتند تا بتوانند به زائران خدمت‌رسانی کنند که در این زمینه گفت‌وگویی با رضا آزادی کناری مسؤول موکب خدام‌الحسین فریدونکنار ترتیب دادیم که سومین سالی است که توفیق خدمت‌گزاری به زائران کربلا نصیب‌شان شده است.

  مسؤول موکب خدام‌الحسین فریدونکنار در این‌باره اظهار کرد: طی دو سال گذشته کمک‌های قابل توجهی به ارزش یک میلیارد تومان در بخش‌های مختلف ازجمله دارویی، غذایی، بهداشتی، رفاهی و فرهنگی خریداری و به کربلا منتقل کردیم.

  آزادی کناری افزود: این خدمات در سه ایستگاه شامل خدمات اسکان، رفاهی و فرهنگی در عمود ۱۲ -۱۶، عمود ۱۱ -۱۴ بین نجف و کربلا و در محدوده عمود ۱۴-۳۰ شهر کربلا در حسینیه و مدرسه الخندق با همکاری برادران عراقی ارائه می‌شود.

  وی با بیان اینکه در این موکب‌ها از ۷۰ هزار نفر از زائران پذیرایی می‌کنیم، اضافه کرد: همچنین در شب‌های اربعین از موکب تا بین الحرمین طی دو سال گذشته دسته‌روی حماسی انجام دادیم که خیلی لذت‌بخش بود.

  مسؤول موکب خدام‌الحسین فریدونکنار گفت: در دو سال گذشته بیش از ۱۰هزار پیشانی بند را  به یاد ۱۰هزار شهید مازندران نصب کردیم و امسال هم بنای این کار را داریم.

  آزادی کناری با اشاره به فعالیت ۱۳۰ نفر از خادمان اعم از پزشک و پرستار در مناطق اعلام شده، تصریح کرد: تاکنون کمک‌های اعم نقدی و غیرنقدی به ۴۰۰ میلیون تومان رسیده که انتظار داریم به ۵۰۰ میلیون برسد که این کمک‌ها شامل اموال مصرفی، دارو، مواد غذایی، مواد بهداشتی و فرهنگی است.

  وی بیان کرد: تاکنون مردم فریدونکنار ۱۰ تن برنج، بیش از ۱۰۰ میلیون وجه نقد و وسایل غیرنقدی کمک کردند.

  مسؤول موکب خدام‌الحسین فریدونکنار اظهار کرد: همچنین موضوعی دیگر اینکه همه خادمان با هزینه خودشان به کربلا می‌روند و از نذورات اربعین مصرف نمی‌کنند.

  آزادی کناری در پایان گفت: از ۱۲ مهر ماه گروه خادمان این موکب مستقر می‌شوند و خدمات آنان نیز از صبح روز ۱۸ مهر آغاز خواهد شد.

  به گزارش آوای شمال، بخش کوچکی از خدمت خالصانه را می‌توان در راهپیمایی اربعین مشاهده کرد که دل‌مان از هم اکنون برای آن روز پر می‌کشد…

  برچسب ها :

  نظرات