آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ , Wednesday 8 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105856
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مثبت شدن تراز تجاری گمرکات مازندران در ۶ ماه نخست امسال

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی یوسفی‌منش با اشاره به اینکه در نیمه‌نخست امسال بیش از یک‌میلیون و ۸۳۸ هزار تن انواع کالا از ۲۶ کشور جهان مانند روسیه، امارات متحده عربی، آلمان، ترکیه، قزاقستان، سوئیس و… وارد شده است، اظهار کرد: ارزش ریالی این کالاها ۶۲۶ میلیون و ۹۷۶ هزار دلار بوده که از طریق گمرکات استان مازندران در نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار وارد کشور شد و نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ به ترتیب از نظر وزنی و ارزشی ۲۰ و ۴۳ درصد رشد داشته است.

  وی افزود: اقلام عمده کالاهای وارداتی گمرکات مازندران شامل جو دامی به ارزش ۱۹۹ میلیون و ۵۶۷ هزار دلار و سهم ارزشی ۳۱ درصد، ذرت دامی به ارزش ۱۹۰ میلیون و ۸۳۴ هزار دلار و سهم ارزشی ۳۰ درصد، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی به ارزش ۱۶۴ میلیون و ۱۱۷ هزار دلار و سهم ارزشی ۲۶ درصد، روغن پایه به ارزش ۱۰میلیون و ۱۰۰ هزار دلار و سهم ارزشی یک درصد و وسایل برقی به ارزش ۹ میلیون و ۵۹۵ هزار دلار و سهم ارزشی یک درصد بوده است.

  ناظر گمرکات استان مازندران تصریح کرد: در همین مدت، درآمد گمرکات مازندران از مرز ۹۴۲ میلیارد و ۷۶۷ میلیون ریال گذشت که رشد ۳۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می‌دهد.

  وی عنوان کرد: در ۶ ماهه امسال بیش از ۶۲۴ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۱۸ میلیون و ۶۶۱ هزار دلار از طریق گمرکات نوشهر، امیرآباد، آمل، ساری و فریدونکنار به کشورهای عراق، قزاقستان، فدراسیون روسیه، ترکمنستان، افغانستان، امارات و… صادر شده است که از نظر وزنی ۵۱ درصد رشد داشته است.

  یوسفی‌منش بیان کرد: اقلام عمده صادراتی گمرکات مازندان در این مدت به ترتیب فرآورده‌های لبنی به ارزش ۶۷ میلیون و ۳۳۷ هزار دلار و سهم ارزشی ۵۷ درصد، بستنی به ارزش ۱۱ میلیون و ۱۶۵ هزار دلار و سهم ارزشی ۹ درصد، سیمان به ارزش ۹ میلیون و ۶۸۳ هزار دلار و سهم ارزشی ۸ درصد، مواد پلاستیکی به ارزش ۶ میلیون و ۳۴۲ هزار دلار و سهم ارزشی ۵ درصد و کاغذ به ارزش ۲ میلیون و ۴۱۳ هزار دلار و سهم ارزشی ۲ درصد بوده است.

  وی یادآور شد: از طریق گمرکات مازندران ۴۵۸ کیلوگرم هدیه و سوغات به ارزش یک میلیارد و ۳۱۵ میلیون ریال وارد مازندران شده و بیش از یک هزار و ۶۲۲ کیلوگرم به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال هدیه و سوغات از مازندران صادر شده است که به ترتیب رشد ارزشی ۷۹ و ۱۰۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می‌دهد.

  ناظر گمرکات استان مازندران گفت: در همین مدت ۸ هزار تن ریل آهن مستعمل، میله توپر مستعمل و تخته به ارزش ۱۰میلیون و۳۹۱ هزار دلار از طریق گمرکات استان مازندران به مقصد پاکستان و عراق ترانزیت خارجی شده است.

  برچسب ها :

  نظرات