آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105724
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  حق وزنه بردار گرجی بود که رکوردم را بزند/ دوست داشتیم در سنگین‌وزن ایرانی حرف اول را بزند

  به گزارش آوای شمال؛

  رضازاده: حق وزنه بردار گرجی بود که رکوردم را بزند/ دوست داشتیم در سنگین‌وزن ایرانی حرف اول را بزند

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی «سلام صبح بخیر»، سعید اکبری امروز در این برنامه به گفتگوی تلفنی با حسین رضازاده قهرمان سابق وزنه برداری جهان درباره شکستن رکورد او توسط یک وزنه بردار گرجستانی پرداخت.
  رضازاده در ابتدا گفت: ۲ سال است که وزنه ها تغییر پیدا کرده است و رکورد دو ضرب وزنه بردار گرجستانی ۲۶۴ کیلو بود. من در المپیک ۲۶۳٫۵ زدم و دو سال است که وزنه ها تغییر پیدا کرده است و فدراسیون جهانی برای دسته فوق سنگین که به اضافه ۱۰۹ کیلو است، رکورد ۲۶۰ کیلو را قرار داد و وزنه بردار گرجی ۲۶۴ کیلو زد که نیم کیلو از من بیشتر است.
  وی افزود: ورزش رکوردی همین است، من در ۲۰۰۲ و مسابقات جهانی لهستان ۱۷ سال پیش ۲۶۳ زدم و بعد دو سال در المپیک آنتن ۲۶۳٫۵ زدم که آن نیم کیلو هم برداشته شد. به هر حال ورزش حرفه ای و رکوردی همین است که ورزشکاری که زحمت بکشد و تمرین خوبی انجام بدهد، رکورد دنیا را تغییر می دهد و مدال طلا می گیرد.
  رضازاده یادآور شد: این وزنه بردار گرجی را هم من می شناسم و هم از نظر اخلاقی و هم ورزشی وزنه بردار خوبی است و حق او بود که این وزنه ها را بزند. به جز حرکت دو ضرب در حرکت یک ضرب هم که ۲۲۰ کیلو زد که سنگین و باارزش بود.
  این قهرمان سابق کشور تاکید کرد: بهداد سلیمی ۲۰۱۴ در مسابقات جهانی فرانسه رکورد من را زده بود و همین وزنه بردار گرجی رکورد او را زده بود. او وزنه بردار خوبی است و سن بهتری دارد و فکر کنم برای المپیک هم تمرین کند و رکوردهای خوبی بزند.
  وی تصریح کرد: ما دوست داشتیم در دسته فوق سنگین ایرانی ها حرف اول را بزنند. چند سال بنده بودم، بعد هم بهداد بود وامیدواریم و دعا می کنیم که یک وزنه بردار خوب و قوی از کشورمان باز هم در دسته فوق سنگین بیاید و هم رکورد بزند و هم طلا بگیرد. چون در دسته فوق سنگین، جزو قوی ترین مردان دنیا هستند و شعار المپیک هم هست.
  رضازاده یادآور شد: مردم ایران چندین سال به مدال طلا و رکورد زدن من عادت کرده بودند و بعد از من هم یکی دو سال بهداد آمد و مدال طلا گرفت. فوق سنگین دسته ای است که همه کشورها روی آن حساب باز می کنند و ارزشمند است.  امیدواریم یک ایرانی در دسته فوق سنگین هم مدال طلا بگیرد و هم رکورد جهان المپیک را تغییر بدهد.
  وی در پاسخ به اینکه آیا کسی از ورزشکاران ایرانی هست که این رکورد را بشکند، گفت: بله موقعی که ما وزنه می زدیم همین ورزشکار گرجی در مسابقات نوجوانان و جوانان شرکت می کرد. او تمرین کرده و وزنه زده تا به این مرحله رسیده است. زمانی که من بودم هم می گفتند کسی رکورد جهان را نمی تواند بزند اما من زحمت کشیدم و موفق شدم. بچه های دیگر هم هستند اما باید مسئولان فکر خوب و مدیریت خوب و قوی داشته باشد که در دسته فوق سنگین سرمایه گذاری شود تا ایرانی ها باز هم به این مدالها و رکوردها برسند.
  این ورزشکار در پایان گفت: از تمام مردم ایران تشکر می کنم که چند سال دعا می کردند و من رکوردهای دنیا را می زدم و من امیدوارم و دعا می کنم که یک حوان ایرانی بیاید و در دسته فوق سنگین مدال طلا را برای کشورمان ایران به ارمغان بیاورد.

  برچسب ها :

  نظرات