آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ , Wednesday 8 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105599
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  اتکا به توان داخلی در تأمین تجهیزات کمک ناوبری/ اغلب فرودگاه‌های کشور از دهه ۶۰ به بعد ساخته شد

  به گزارش آوای شمال؛

  اتکا به توان داخلی در تأمین تجهیزات کمک ناوبری/ اغلب فرودگاه‌های کشور از دهه 60 به بعد ساخته شد

  ‌آوای شمال/ سیاوش امیرمکری در حاشیه همایش و نمایشگاه تبیین نقش وزارت راه و شهرسازی در دوران دفاع مقدس با ابراز خرسندی از برپایی نخستین نمایشگاه دستاوردهای وزارت راه و شهرسازی در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: در بخش صنعت هوانوردی این نمایشگاه توانسته‌ایم، توانمندی و خدمات متخصصان صنعت هوانوردی در دوران دفاع مقدس را نمایش دهیم، تصاویر درج شده از شهدای صنعت هوانوردی در این غرفه نیز یادآور خدمات بزرگ این عزیزان است.

  وی افزود: با اینکه اغلب نمایشگاه‌ها پس از پنج یا ۶ دوره برگزاری به بلوغ می‌رسند، ولی با نگاه حرفه‌ای طراحان، این نمایشگاه در دوره نخست کیفیت قابل قبولی دارد، در عین حال می توان با ایده‌پردازی و نگاه تخصصی‌تر تمرکز بیشتری بر مولفه‌های متناسب‌تر با دفاع مقدس داشت.

  ‌مدیرعامل شرکت فرود‌گاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: باید همه تلاش خود را برای ارایه خدمات هرچه بهتر به‌ ایثارگران به کار بریم و امیدوارم بتوانیم از همه ظرفیت‌های قانونی برای جلب رضایت ایثارگران استفاده کنیم.

  وی همچنین با تاکید بر ضرورت به‌روز‌ رسانی تجهیزات هوانوردی عنوان کرد: محدودیت‌های تحمیلی موجب شده است به پایمردی خود در زمان حساس کنونی نیز با الگو گرفتن از دوران دفاع مقدس ادامه دهیم و از توان داخلی برای تامین تجهیزات استفاده بیشتری کنیم.

  * اغلب فرودگاه‌های کشور در دهه شصت و پس از آن ساخته شد

  مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: بیشتر فرودگاه‌های کشور ما در دهه ۱۳۶۰ و پس از آن ساخته شده‌اند و ما پس از جنگ به امکانات کنونی رسیده‌ایم و امروز نیز با وجود تحریم‌ها و سخت شدن شرایط، نگاه ما به توان داخلی افزایش یافته است.

  وی عنوان کرد: پس از گذشت مدتی از شروع جنگ تحمیلی، ارتش سازماندهی شد و با کمک سایر نیروها و پایمردی بسیجیان توانستیم مانع آسیب رسانی دشمنان به کشورمان شویم و به حیات خود ادامه دهیم.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: امروز با تکیه بر توان داخلی در حال طراحی و ساخت بخشی از تجهیزات هوانوردی حساس هستیم و تأمین دستگاه‌های راداری، کمک ناوبری پیشرفته، سیستم‌های ارتباطی و سوئیچینگ ما با توان داخلی در مرحله خوبی است.

  امیرمکری همچنین بر ضرورت مستندسازی نقش فرودگاه‌های کشور در دوران دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: در این راستا می‌توان از ادبیات شفاهی و خاطرات پیش‌کسوتان فعال در دوران دفاع مقدس و نیز اطلاعات و اسناد موجود از فرودگاه‌های مرزی و درگیر با جنگ و پشتیبانی دفاع مقدس استفاده و آنها را با ادبیات متناسب زمان تنظیم و مکتوب کرد.

  برچسب ها :

  نظرات