آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ , Saturday 4 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105561
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  افتتاح چند پروژه توسط معاون وزیر ورزش در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان به مازندران سفر کرد تا در برخی از برنامه‌های ویژه حوزه جوانان حضور پیدا کند.

  حضور در اختتامیه کارگاه ملی تخصصی، شرکت در ستاد ساماندهی امور جوانان، افتتاح خانه جوانان استان و افتتاح دفتر خبرگزاری برنا مهم‌ترین فعالیت‌های سفر تندگویان بود.

  * نخستین کارگاه ملی تخصصی آشنایی با قوانین و مقررات سازمان‌های مردم نهاد

  با حضور نمایندگان سمن‌های جوانان کشور، نخستین کارگاه ملی تخصصی آشنایی با قوانین و مقررات سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان کشور به میزبانی هتل مروارید نکا برگزار شد.

  در نخستین روز برگزاری این رویداد ملی محمدرضا ییلاقی‌اشرفی سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان، ضمن خیر مقدم به جوانان حاضر در این کارگاه، از حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان، استاندار و شخص مدیرکل ورزش و جوانان در جهت برگزاری و میزبانی از نخستین کارگاه ملی تخصصی آشنایی با قوانین و مقررات سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان کشور قدردانی کرد.

  وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود سمن‌های جوانان را پیشرو در برنامه‌های اجتماعی و کمک‌کننده دولت‌ها دانست و افزود: برای حرکت در مسیر توسعه کشور نیازمند مشارکت جوانان و سازمان‌های مردم‌نهاد هستیم.

  ییلاقی‌اشرفی در ادامه پیام استاندار مازندران را به‌مناسبت برگزاری این رویداد در استان قرائت کرد.

  نورالله پاشا معاون اداره‌کل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان نیز در ابتدای برگزاری این رویداد گفت: وزارت ورزش و جوانان نگاه متفاوتی به برگزاری این کارگاه دارد و انتظار است محورهای اصلی آن به‌صورت مستقل برگزار شود.

  وی همچنین انتشار ویژه‌نامه این رویداد و ارسال به همه استان‌های کشور را از دیگر شاخص‌های مهم برگزاری کارگاه آشنایی با قوانین و مقررات سازمان‌های مردم‌نهاد دانست و اظهار کرد: تلاش داریم خروجی مناسبی از این کارگاه داشته باشیم و سمن‌های جوانان به‌دلیل عدم اطلاع از قوانین درگیر مسائل حقوقی و مشکلات دیگر نشوند.

  وی شبکه‌سازی سازمان‌های مردم‌نهاد را از دیگر اهداف وزارت ورزش و جوانان نام برد و تأکید کرد: وزارت ورزش و جوانان از ایده‌ها و طرح‌های خوب سمن‌ها حمایت خواهد کرد.

  تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در مراسم اختتامیه نخستین رویداد ملی آشنایی با قوانین و مقررات سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان کشور در مازندران بیان کرد: مدل نشست‌های اینگونه در گذشته متفاوت بود اما امروز مطالبات جوانان در جهت حفظ و گسترش سمن‌هاست.

  وی ادامه داد: تشکر می‌کنم بابت ثبت نخستین شناسه تشکل‌ها در مازندران که به‌دلیل هماهنگی استانداری و مدیرکل ورزش و جوانان صورت گرفت.

  تندگویان با بیان اینکه در دو سال اخیر تحولات خوبی در مباحث مربوط به جوانان صورت گرفته است، اضافه کرد: با تغییرات صورت‌گرفته در معاونت فرهنگی و جوانان مازندران، شاهد اتفاقات خوبی هستیم.

  وی عنوان کرد: اگر سمن‌ها با همین رویه مسیر را ادامه دهند، به‌زودی این دولت‌ها هستند که به سراغ سازمان‌های مردم‌نهاد خواهند آمد.

  همچنین حبیب حسین‌زادگان مدیرکل ورزش و جوانان در مراسم اختتامیه نخستین رویداد ملی آشنایی با قوانین و مقررات سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان کشور با آمدن دکتر تندگویان تحولات خوبی را در بحث جوانان شاهد هستیم.

  حسین‌زادگان خاطرنشان کرد: درست است که استان مازندران ورزشی‌ترین استان کشور است اما در زمینه فعالیت‌های جوانان نیز الگو است.

  وی تصریح کرد: بالاترین نرخ مشارکت جوانان در انتخابات ریاست جمهوری مربوط به مازندران بود که نشان از تکاپو و فعال بودن جوانان مازندران است.

  * افتتاح ساختمان جدید خانه جوانان استان مازندران

  با حضور تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، مدیران کل ستادی وزارت، حبیب حسین‌زادگان مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، عباسعلی رضایی فرماندار ساری، محمدرضا ییلاقی‌اشرفی سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره‌کل، مهدوی رئیس اداره ورزش و جوانان مرکز استان و دیگر مسؤولان خانه جوانان مازندران افتتاح شد.

  خانه جوان مازندران که حدود سه سال پیش با سفر وزیر ورزش و جوانان در مکانی راه‌اندازی شده بود، هم‌اکنون در ساختمانی که در گذشته ساختمان دانشگاه علمی کاربردی تربیت بدنی بوده، افتتاح شده است.

  خانه جوانان با اجرای برنامه‌های مرتبط با امور جوانان در دستور کار قرار گرفت و یکی از اولویت‌های مهم این خانه شناسایی و پرورش استعدادهای جوانان و به‌کارگیری و استفاده از ظرفیت‌های آنان است.

  * افتتاح بخش ایثار و شهادت کتابخانه ساری

   تندگویان در آئین افتتاح بخش ایثار و شهادت کتابخانه ساری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس متعلق به جانبازان و ایثارگران است تا با صحبت‌ها و خاطرات خود آن دوران را برای مردم یادآوری کنند.

  وی تصریح کرد: در دیداری که رهبر معظم انقلاب با فرزندان شهدا داشتند هر کدام از فرزندان شهدا درد و دلی داشتند ولی حضرت آقا پاسخی دادند که همه مشکلات و شکوایه‌ها را پایان داد، مقام معظم رهبری فرمودند: «در دنیا و آخرت و این نظام چه سمتی و چه عنوانی و یا چه منصبی برای شما بالاتر و ارزشمندتر از عنوان فرزند شهید بود؟» این واقعاً پیام خوب و مهمی برای فرزندان شهدا بود.

  معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: پیام فرزندان شهدا مشخص است، ۴۰ سال از شهادت پدران ما گذشته و امروز ماییم که ایستاده‌ایم، پیام ما به دنیا این است که هر چقدر می‌خواهید از ما شهید بگیرید ولی بدانید این فرزندان ما و این خون‌هاست که کشور را حفظ و آینده نظام را تضمین می‌کند، ما در این ۴۰ سال نه تنها عقب نرفته‌ایم بلکه از نسل‌های ما انقلاب زنده می‌ماند.

  تندگویان با تقدیر از خانواده ایثارگران افزود: یکی از ایثارگران واقعی همسران شهدا هستند که کمتر از آنها یاد می‌شود و به اعتقاد من ایثارگری آنها از خود ایثارگران هم بیشتر است.

  وی با ذکر خاطراتی از شهید محمدجواد تندگویان وزیر نفت دولت شهید رجایی گفت: ایشان در اوایل جنگ که نیروگاه‌ها و پالایشگاه نفتی کشور مورد هجوم واقع می‌شد دستور دادند پالایشگاه‌ها از مواد نفتی تخلیه شوند و همچنین دستور داد تا صنعت نفت در کشور پخش شود و صنعت نفت ما متمرکز در یک نقطه نباشد، در مدت کوتاهی که وزیر نفت بودند ۴ بار از پالایشگاه آبادان بازدید داشتند که در سفر چهارم با پیشروی دشمن در خاک ایران به اسارت درآمدند و پس از اینکه دشمن قصد داشت ایشان و همراهانش را به علاوه تعداد زیادی از مردم در گور دسته‌جمعی مدفون کنند، خود را معرفی کرد تا از شهادت جمع زیادی جلوگیری کند، همین اتفاق هم افتاد ولی شهید تندگویان با این کار ایثارگرانه ۱۱ سال رنج سخت‌ترین شکنجه‌های دشمن و زندان انفرادی را خریدند و در نهایت به شهادت رسیدند.

  تندگویان در پایان گفت: اگر به‌مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه‌هایی را برگزار می‌کنیم و خاطراتی هم گفته می‌شود، چه خوب است که دستاوردی هم داشته باشد، باید ببینیم امروز چرا انقدر از فرهنگ ایثار و شهادت دور شده‌ایم.

  به گزارش فارس، افتتاح دفتر خبرگزاری برنا در مازندران با حضور سجاد سالک مدیر‌کل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان در شهرستان قائمشهر و همچنین دیدار با احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران برنامه‌های دیگر تندگویان و تیم همراهش در سفر به مازندران بود.

  برچسب ها :

  نظرات