آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ , Tuesday 30 November 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105527
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ممانعت مردم برای جلوگیری از انتقال زباله به چهاردانگه ساری

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مخالفت مردم روستاهای منطقه چهاردانگه ساری در انتقال زباله این شهرستان به این منطقه (گوی‌چاله) وارد هفدهمین روز شده و از بامداد امروز نیروی انتظامی برای خروج مردم از منطقه وارد روستای تلمادره شدند.

  در روز اولی که ممانعت برای تخلیه زباله در منطقه اِرا صورت گرفته بود، رضایی فرماندار ساری و عباسی معاون وی بین مردم حضور یافته و وعده ساخت نیروگاه زباله‌سوز را تا پایان سال جاری داده بودند.

  زباله شهرستان ساری قرار بود به مدت ۶ ماه در منطقه گوی‌چاله تا تعیین تکلیف نهایی دپو شود که اکنون به ۱۴ سال رسیده و مردم نسبت به شرایط حمل و تخلیه زباله معترض شده و خواستار پیگیری مسؤولان هستند.
  مدیران استانی برای رایزنی با مردم منطقه و ارائه وعده‌های تازه‌تر و تشریح آخرین اقدامات انجام‌شده برای احداث کارخانه زباله‌سوز عصر روز پنج‌شنبه هفته گذشته در محل دپو زباله ساری حضور پیدا کردند.

  حسن‌نژاد معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران، رضایی فرماندار ساری، شهردار ساری، مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران و دیگر مسؤولان استانی در جمع مردم منتقد در محل دپو زباله ساری حضور پیدا کردند.

  اما تجمع امروز مردم با دخالت نیروهای انتظامی پایان یافت و درگیری مختصری بین مردم و نیروهای انتظامی پیش آمد.

  علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری در جمع خبرنگاران در ارتباط با وضعیت انتقال زباله‌های‌ساری در منطقه چهاردانگه چندی پیش اظهار کرده بود: بر اساس برنامه قرار بود که زباله‌های ساری طی ۱۴ سال گذشته به صورت موقت و تنها ۶ ماه به این منطقه منتقل شود اما سال به سال عملیات انتقال زباله تمدید شده و به وضعیت فعلی رسیده است.

  وی با اعلام اینکه انتقال زباله‌های ساری مشکلات جدی برای مردم و محیط زیست منطقه ایجاد کرده است، تصریح کرد: اعتراضات مردم چهاردانگه در ارتباط با انتقال زباله به حق بوده، صبرشان لبریز شده و درخواست عدم انتقال زباله این منطقه معقول است.

  برچسب ها :

  نظرات