آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ , Saturday 4 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105470
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ۴۴ درصد تقاضای سفر درون‌شهری برای رسیدن به محل کار است

  به گزارش آوای شمال؛

  اوای شمال/ نظری دوست هماهنگ‌کننده برنامه عمران ملل متحد در ایران پیش از ظهر امروز در نشست روز جهانی بدون خودرو که به همت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران برگزار شد گفت: ما برای توسعه حمل و نقل عمومی تلاش‌های زیادی کرده‌ایم اما این به معنای موفقیت در حوزه حمل و نقل پاک نبوده است.

  وی افزود: باید توزیع بهتری در حوزه بودجه‌ریزی برای دستیابی به حمل و نقل پاک داشته باشیم زیرا بین حمل و نقل عمومی و حمل و نقل پاک تفاوت وجود دارد.

  نظری دوست گفت: ایجاد تعادل و برقراری ارتباط میان حوزه‌های مختلف حمل و نقل پاک یکی از کارکردهای سازمانهای جهانی است.

  هماهنگ کننده برنامه عمران ملل متحد در ایران گفت: چیزی که ما به آن فکر می‌کنیم صرفاً یک ایده همکاری مشترک است که در صورت تأیید می‌شود با کار مشترک به صورت یک پروژه اجرایی در بیاوریم.

  وی افزود: بحث حمل و نقل‌های غیرموتوری موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد البته نباید فراموش کرد که در این مسیر مشکلاتی وجود دارد.

  نظری دوست ادامه داد: حوزه دیگری که باید به آن توجه داشت مدیریت تقاضای حمل و نقل است این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که برای مثال ۴۴ درصد حمل و نقل شهری برای رسیدن به محل کار و ۱۶ درصد آن برای خرید است.

  هماهنگ‌کننده برنامه عمران ملل متحد در ایران گفت: وقتی ما بتوانیم شرایط خرید آنلاین را فراهم کنیم شاهد کاهش ۱۶ درصدی تقاضای حمل و نقل خواهیم بود.

  وی افزود: بحث توجه به سلامت و تمیزی و نظافت حمل و نقل عمومی هم مهم است زیرا وقتی مبلمان حمل و نقل عمومی مناسب نیست حتماً میل و رغبت به استفاده از آن وجود نخواهد داشت.

  نظری دوست یکی دیگر از موضوعات مورد توجه را بحث جریان‌سازی و بحث اقناع افکار عمومی دانسته و گفت: در این حوزه وقتی هنوز هموطنان محاسن حمل و نقل پاک را نمی‌دانند چه توقعی داریم که از آن حمایت کنند و در راه موفقیت آن قدم بردارند.

  برچسب ها :

  نظرات