آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105275
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ضرب و شتم کُردهای وابسته به آمریکا توسط عشایر شمال شرق سوریه

  به گزارش آوای شمال؛

  ضرب و شتم کُردهای وابسته به آمریکا توسط عشایر شمال شرق سوریه

  آوای شمال/  تظاهرات و اعتراضات مردمی در شرق و شمال شرق سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» -تحت حمایت آمریکا- افزایش یافته است.

  عشایر عربی حاضر در شهرک «تل حمیس» واقع در شمال شرق الحسکه (شمال شرق سوریه) به یک گشتی وابسته به نیروهای دموکراتیک حمله کردند و عناصر حاضر در آن را به شدت کتک زدند.

  شبه‌نظامیان کُرد در ادامه عملیات خود برای جذب اجباری جوانان و اعزام آنان به جبهه‌های عملیاتی، قصد داشتند شماری از جوانان تل حمیس را بازداشت کنند که موفق به انجام این کار نشدند.

  پس از ضرب و شتم شبه‌نظامیان کُرد توسط مردم تل حمیس، ساکنان این شهرک تظاهرات گسترده‌ای را آغاز کردند و شعارهایی را در محکومیت اقدامات نیروهای دموکراتیک و حمایت از دولت سوریه سر دادند.

  روزنامه الوطن گزارش داد که معترضان پس از کتک زدن عناصر کُرد، گشتی متعلق به آنان را مصادره کردند و این شبه‌نظامیان نیز مجبور به فرار شدند.

  عشیره «العکیدات» نیز با تأکید بر لزوم اخراج شبه‌نظامیان کُرد از مناطق تحت کنترل آنان، اعلام کردند که این شبه‌نظامیان دو تن از جوانان این عشیره را به قتل رسانده‌اند.

  وبگاه خبری «جسر» – نزدیک به معارضان – در همین ارتباط اعلام کرد که «حدود ۱۰۰ نفر از افراد سرشناس و شیوخ العکیدات شامگاه جمعه نشست فوق‌العاده‌ای در شهرک “ذیبان” واقع در ریف دیرالزور برگزار کردند».

  جسر تصریح کرد که این نشست برای بررسی کشته شدن دو تن از جوانان این قبیله به نام‌های «ماجد جمیل جدعان الهفل» و «غیاث فوزی عبدالمحسن الهفل» برگزار شد.

  افراد حاضر در این نشست، بیانیه‌ای منتشر و قتل این دو جوان به دست شبه‌نظامیان وابسته به آمریکا را محکوم کردند.

  همزمان با برگزاری این نشست، شماری از اعضای عشیره العکیدات با سلاح خود به محل این نشست آمدند و از شیوخ عشیره خود خواستند که شبه‌نظامیان کُرد را از این مناطق بیرون برانند.

  برچسب ها :

  نظرات