آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ , Saturday 4 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105242
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  بسیاری از بیماران مبتلا به اختلالات روانی به دلیل ترس از انگ زدن درمان نمی‌شوند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ غلامرضا حاجتی،دبیر اجرایی سی و ششمین همایش سالانه انجمن روان‌پزشکان ایران  در آستانه برگزاری این همایش، اظهارداشت: این همایش با حضور بیشتر از ۱۰۰۰ نفر از روان‌پزشکان سراسر کشور همچنین سایر همکاران در رشته‌های دیگر مانند متخصصین مغز و اعصاب، متخصصین داخلی، پزشکان عمومی و همکاران روانشناس برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه محل برگزاری این همایش در سالن اجتماعات بیمارستان میلاد از ۲۳ لغایت ۲۶ مهر ماه جاری است، افزود: همایش برای رشته‌های مختلف دارای امتیاز بازآموزی جامعه پزشکی است و میزان امتیاز در وب‌سایت همایش به نشانی….www.ipacongress.ir مشخص و تعریف شده و برای همه همکاران از اکنون امکان ثبت نام همایش به‌ صورت آنلاین در وب سایت کنگره فراهم شده است.

  دبیر اجرایی سی و ششمین همایش سالانه انجمن روانپزشکان ایران ادامه داد: محور اصلی همایش  امسال ‌”روان‌پزشکی در روزهای بیم و امید” است که بر نگاه ویژه و تاکید روان‌پزشکی بر نقش عوامل اجتماعی در سلامت روان جامعه دلالت دارد.

  حاجتی  بیان داشت: هنوز هم بسیاری از اختلالات روان‌پزشکی که شیوع بالایی هم دارند به دلیل ترس از انگ بیماری، شرم بیمار و گاهی هم به دلیل تشخیص نابجا و بعضی از دلایل دیگر در مسیر درست درمان هدایت نمی‌شوند که این موضوع بار زیادی را به بیمار، خانواده و جامعه تحمیل می‌کند.

  وی عنوان کرد: هنوز بیمارانی با اختلال افسردگی داریم که ماه‌ها و بلکه سال ها به سمت درمان‌های روان‌پزشکی هدایت نمی‌شوند و هنوز در بعضی از اختلالات اضطرابی که شایع ترین اختلالات در جوامع و از جمله کشور ما هستند، شاهدیم که بیمار به صورت متعدد به درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها مراجعه می‌کند و تست‌ها و آزمایش‌های تشخیصی زیادی را انجام  و سردرگم است.

  دبیر اجرایی سی و ششمین همایش سالانه انجمن روان‌پزشکان ایران  گفت: در نهایت این افراد درمان نشده و از سوی دیگر رنج بیماری را تحمل می‌کنند.  این همایش از یک‌سو فرصتی است برای روان‌پزشکان که بتوانند به یافته‌‌های جدید علمی در حوزه روان‌پزشکی دستیابی پیدا کنند؛ همچنین از سوی دیگر فرصتی است که بتوانند با چالش‌های اجتماعی و عوامل اجتماعی در حوزه سلامت روان آشنایی بیشتری پیدا کنند.

  حاجتی اعلام کرد: امسال در کنار همایش کارگاه‌های علمی ، سمپوزیوم‌ها و برنامه‌های دیگری در نظر گرفته شده که در نوع خود بسیار جدید و نوآورانه است.

  وی  خاطرنشان کرد: امیدواریم امسال همایش علمی پرباری را شاهد باشیم تا بتوانیم بیم را در بیماران روان‌پزشکی که از مظلوم ترین بیماران جامعه هستند و همچنین در مردم عزیز کشورمان کاهش دهیم.

  برچسب ها :

  نظرات