آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105189
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  فیس بوک ده‌ها هزار برنامه را به حالت تعلیق درآورد

  به گزارش آوای شمال؛

  فیس بوک ده‌ها هزار برنامه را به حالت تعلیق درآورد

  آوای شمال/  به نقل از ورایتی، فیس‌بوک هزاران اَپلیکِیشن را به ظن سوء استفاده از حریم خصوصی به تعلیق درآورد. این برنامه‌های توسط ۴۰۰ برنامه‌نویس ساخته شده و تعلیق لزوماً نقض حریم خصوصی را نشان نمی‌دهد.

  پس از رسوایی به دنبال انتشار برنامه آنالیتیکای کمبریج، فیس‌بوک از طریق میلیون‌ها اپلیکیشن که از پلت‌فورم خود برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات خصوصی کاربران به طرف ثالث استفاده کرده‌اند شروع به تحقیقات در این زمینه کرده و به عنوان بخشی از این تحقیقات، از برنامه‌نویسان درباره نحوه اداره داده‌های کاربر تحقیق و بازرسی انجام داده است.

  «ایمی آرکیبانک، معاون ایمنی و جانشین مدیرعامل فیس‌بوک روز جمعه در وبلاگ خود نوشت:در بسیاری از موارد، برنامه‌نویسان به درخواست ما برای ارائه اطلاعات پاسخ ندادند، بنابراین ما برنامه‌های آن‌ها را به حالت تعلیق درآوردیم. بسیاری از ۴۰۰ برنامه‌نویس مورد نظر، دارای چندین اَپلیکِیشن هستند که هنوز در حال آزمایش هستند و در دسترس کاربران نیستند.

  در مرکز رسوایی اطلاعاتی آنالیتیکای کمبریج، اَپلیکِیشنی از فیس‌بوک وجود داشت که به عنوان آزمونی شخصی، به جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران و دوستان آن‌ها می‌پرداخت چیزی که می‌توانست منجر به سوء‌استفاده از آن داده‌ها و اطلاعات گردد و در اهداف و تبلیغات سیاسی مورد استفاده قرار گیرد که یکی از مهم‌ترین نمونه‌های سوء‌استفاده از آن در کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ رخ داد.

  فیس بوک در مرحله تحقیقات در مورد تخلفات سوء‌استفاده از اطلاعات شخصی تعدادی بسیار زیادی از اَپلیکیشن‌هایی را که از قوانین تخطّی کرده‌اند را تحت پیگرد قرار داده و علیه برخی از این برنامه‌نویسان به دادگاه شکایت کرده است.

  معاون امنیتی فیس‌بوک اعلام کرد که هنوز تحقیقات در جریان است و به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم و تا پایان کار راه بسیار درازی در پیش است.

  برچسب ها :

  نظرات