آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ , Tuesday 30 November 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105180
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  بهره‌برداری بخشی از « کوتاه‌ترین راه کربلا» تا پیش از اربعین ‌

  به گزارش آوای شمال؛

  بهره‌برداری بخشی از « کوتاه‌ترین راه کربلا» تا پیش از اربعین ‌

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی با اشاره به بازدید هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی  از پروژه‌های راهسازی استان ایلام و راه‌های منتهی به مرز مهران بیان کرد: با توجه به موقعیت ایلام توسعه زیرساخت‌های این استان یک اولویت ویژه در منطقه غرب کشور است و این استان به‌واسطه نزدیکی با کشور عراق به‌عنوان دروازه ورود به عتبات عالیات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  وی ادامه داد: از آنجا که حجم عظیمی از مسافران جهت زیارت به عتبات عالیات از پایانه مرزی مهران تردد دارند توسعه زیرساخت های حمل و نقل آن در دستور کار قرار دارد.

  معاون وزیر راه و شهرسازی محور ایلام- حمیل را کوتاه ترین و ایمن ترین مسیر سفر به کربلا دانست و اظهار کرد: این مسیر به واسطه عبور کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات و ترانزیت کالا از اهمیت بسزایی برخوردار است که با احداث این مسیر علاوه بر نزدیک‌ شدن ۳۵ کیلومتری کرمانشاه تا ایلام، امکان عبور و مرور ایمن نیز فراهم خواهد شد.

  وی از تکمیل ٧ کیلومتر از این مسیر تا پیش از اربعین سال جاری خبر داد و افزود: این مسیر ۷۸ کیلومتر است که تاکنون ۲۰ کیلومتر آن به شکل بزرگراه زیر عبور قرار گرفته است و عملیات اجرایی در ۱۵ کیلومتر دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی در حال انجام است.

  * تکمیل ۸۲ کیلومتر از محور ایلام-مهران

  ‌خادمی همچنین در خصوص محور ایلام- مهران اعلام کرد: محور ایلام- مهران ۱۰۲ کیلومتر طول دارد که ۸۲ کیلومتر آن به اتمام رسیده و عملیات اجرایی در ۲۰ کیلومتر دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد در حال اجرا است.

  وی ادامه داد: این محور با توجه به قرار گرفتن در منطقه کوهستانی دارای سه دستگاه تونل است و حفاری یکی از تونل ها به طول ۷۴۰ متر تکمیل شده است و تونل دیگر مسیر نیز ۸۴۰ متر است که حفاری ۳۰۰ متر آن به اتمام رسیده است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی از محور اندیمشک- دهلران- مهران نیز بازدید کرد و با تاکید بر اهمیت این محور در ترانزیت کالا و مسافر از غرب به سمت جنوب کشور، گفت: این محور ۲۳۰ کیلومتر است که با توجه به اهمیت آن چهارخطه شدن محور یکی از اولویت های ما محسوب می شود.

  وی اضافه کرد: در حال حاضر ۳۰ کیلومتر از مسیر از شهر دهلران به سمت اندیمشک در حال احداث است که۱۲کیلومتر آن مراحل نهایی اجرا را طی می‌کند.

  ‌خادمی از حذف یکی از بخش های حادثه ساز محور در دشت عباس خبر داد و افزود: ۲٫۵ کیلومتر از مسیر در دشت عباس که یکی از نقاط حادثه خیر محور محسوب می شد با احداث یک دوربرگردان حذف شده است.

  برچسب ها :

  نظرات