آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ , Wednesday 8 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 104998
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  راهکار‌هایی فوق العاده برای سلامت و پرپشتی مو‌ها در زمان خواب

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ استراحت و خواب یکی از اصلی‌ترین بازه‌های زمانی در طول شبانه روز برای سلامت بدن انسان، ترمیم آسیب ها، بهبود حافظه و استراحت قلب است.

  در طول روز و شب افراد به ویژه بانوان هزینه‌های فراوان صرف سلامت و زیبایی پوست خود می‌کنند، به طور مثال از کرم‌های ضد چروک در طول شب استفاده می‌کنند تا پوستی زیبا و شفاف داشته باشند.

  مطالعه‌های دانشمندان نشان می‌دهد، اصلی‌ترین زمانی که پوست صرف ترمیم و بازسازی آسیب‌های خود می‌کند شب‌ها در زمان استراحت افراد است به همین دلیل توصیه می‌شود مطابق دستور پزشکی بیشتر محلول‌ها و لوسیون‌های پوستی در طول شب استفاده شود تا اثربخشی بیشتری داشته باشد.
  افزون بر محافظت از پوست، زمان خواب و استراحت یکی از بهترین زمان‌ها برای کمک به تقویت، رشد و سلامت موهاست؛ یکی از اصلی‌ترین آسیب‌ها به مو در زمان خواب و به دلیل بی دقتی و تنبلی افراد به ویژه بانوان روی می‌دهد.
  زمانی که فرد درحال خواب به سرمی برد، کیفیت دمای اتاق، میزان رطوبت اتاق، بالشی که فرد از آن استفاده می‌کند، نوع بستن و یا بافت مو‌ها همگی بر سلامت یا آسیب مو‌های سر اثرگذار است.
  برای خواب از بالشت‌های ابریشمی یا بالشت‌های دارای روبالشتی ابریشمی استفاده کنید. بالشت تولید شده از دیگر الیاف سبب از بین بردن رطوبت مو‌ها و خشک شدن و درنهایت ریزش مو‌ها می‌شود.
  استفاده از بالشت ابریشمی سبب درخشان شدن موها، جلوگیری از ایجاد چین و چروک پوستی و جلوگیری از بروز موخوره و شکستگی ساقه مو‌ها می‌شود.
  یکی از مزایای استفاده از بالشت ابریشمی جلوگیری از گره خوردن مو‌ها و ناتوانی فرد برای باز کردن گره‌ها و شانه کردن مو‌ها می‌شود.
  قبل از خواب به ویژه بانوانی که دارای مو‌های بلند هستند، بهترین توصیه برای سلامت موهایشان بافت شل مو‌ها و قرار دادن مو‌ها بالای سراست به طوری که سرفرد برروی ساقه موهایش قرارنگیرد.
  خوابیدن و قراردادن سر روی ساقه مو‌ها سبب شکستگی ساقه ها، کشیدگی و کنده شدن به وسیله فشاروارد از جمجمه به بالش و سختی شانه کردن تار‌های مو پس از بیدار شدن می‌شود.
  استفاده از بیگودی فلزی در زمان خواب به دلیل وجود فلز نوک تیز درآن برای سلامت پوست بسیار مضراست و می‌تواند سبب آسیب دیدن تار‌های مو شود؛ کارشناسان توصیه می‌کنند افراد به جای خرید بیگودی فلزی از نوع پلاستیکی آن استفاده کنند که دارای قطعه‌های فلزی خطرناک نیست.
  یکی از عادت‌های نادرست عده زیادی از افراد به ویژه بانوان، استراحت و خواب بلافاصله پس از استحمام و با مو‌های خیس است. این کار به ویژه در افراد دارای مو‌های فر و بلند می‌تواند سبب ایجاد گره در موها، شکستگی ساقه‌های مو و مشکل در شانه کشی آنها شود.
  با رعایت این نکات در زمان خواب مو‌هایی سالم و پرپشت خواهید داشت
  همیشه بازه زمانی مناسب بین زمان خواب و رفتن به حمام درنظر بگیرید تا در زمانی که هنوز بیدارهستید موهایتان به طور طبیعی خشک شود، استفاده از روغن متناسب با جنس موها، استفاده از کلاه مخصوص جمع کردن مو‌ها و بافتن آن‌ها هم می‌تواند مانع از آسیب مو در زمان خواب شود.
  شانه کردن مو‌ها با یک شانه دندانه درشت پیش از خواب می‌تواند سبب کاهش شکستگی تار‌های مو و گره خوردگی آنها در یکدیگرشود.
  مانند پوست مو‌ها درزمان خواب بیشترین بازسازی را دارند برای کمک به تقویت مو‌ها و جلوگیری از ریزش آنها می‌توانید از روغن‌های گیاهی مانند روغن آرگان استفاده کنید و ساقه‌های مو را به آن آغشته کنید. این کار باعث می‌شود تا مو‌ها مواد مغذی در زمان شب و ترمیم سلول‌های خود به دست آورند.
  وجود آب و هوای خشک در محل استراحت هم می‌تواند سبب شکنندگی تار‌های مو و بروز مشکل هایی، چون ریزش، نازک شدن مو‌ها و شکنندگی آنها شود. اگر فضای خانه و محل استراحت شما دارای آب و هوای خشک است، یکی از بهترین راه حل‌ها استفاده از دستگاه‌های رطوبت ساز درزمان استراحت شبانگاهی است.
  وجود آب و هوای معتدل در زمان خواب افزون بر کمک به سلامت مو، سبب شادابی پوست و جلوگیری از ایجاد خشکی در لب‌ها می‌شود.
  منبع: byrdie

  برچسب ها :

  نظرات