آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ , Monday 6 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 104989
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد > فرهنگی
 •   

  فرمانده سپاه ناحیه محمودآباد خبرداد

  برگزاری بیش از ۵۰۰ برنامه هفته دفاع مقدس در محمودآباد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ اسماعیل ابراهیم‌نژاد در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: هفته دفاع مقدس یادآور ایثار و فرهنگ جهادگری کسانی است که برای انقلاب اسلامی زحمت کشیدند.

  وی افزود: ماهیت تشکیل بسیج خدمت‌رسانی به مردم است و آغاز این هفته را با تجمع بسیجیان و سایر نیرو های نظامی، انتظامی، جهادگر و مسؤولان ادارات در یک صبحگاه مشترک که نماد قدرت است شروع می‌کنیم.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج محمودآباد خاطرنشان کرد: جهت تجدید پیمان با امام( ره) و مقام معظم رهبری دیداری با ائمه جمعه شهرستان بعد از صبحگاه مشترک که نشانه قدرت و توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح ما است را داریم.

  ابراهیم نژاد با اشاره به شعار های هر روز هفته دفاع مقدس بیان کرد: هر یک از روزهای هفته دفاع مقدس به یک شعاری نام گذاری شده و برای هر روز برنامه‌های متنوعی را در سطح شهرستان برای اجرا داریم که یکی از برنامه‌ها پیاده‌روی خانوادگی برای همه مردم و بسیجیان است.

  وی با اشاره به برگزاری همایش رزمندگان دفاع مقدس در محمودآباد بیان کرد: در آخرین روز این هفته همایش تجلیل از تمامی رزمندگان شهرستان اعم از پاسدار، انتظامی، ارتشی، جهادگر و بسیجی را در مصلی شهرستان داریم.

  فرمانده سپاه ناحیه محمودآباد به رسالت اصلی خبرنگاران اشاره کرد و بیان داشت: خبرنگاران پل ارتباطی بین رزمندگان و مردم هستند، آن ها باید جانفشانی‌ها و فرهنگ ایثار و شهادت را به جوانان نسل امروز منتقل و بازگو کنند و جوانان باید بدانند انقلاب اسلامی جنگ را شروع نکرد بلکه دفاع کرد.

  ابراهیم نژاد به دفاع جوانان انقلابی در ۸ سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و ادامه داد: دفاع از کشور در جنگ تحمیلی محل بروز دفاع و وفاداری جوانان کشور بوده است و آنها باید بدانند که در کشور ما دو مادر شهید ۹ فرزند خود را تقدیم انقلاب و اسلام کردند و یک مادر دیگر هشت فرزندش شهید شد و مادران چهار و سه شهید نیز در کشور هستند که باید قدردان شهدای عزیز باشیم.

  وی به با اشاره به سخنان امام (ره) در رابطه با رمز پیروزی رزمندگان یادآور شد: رمز پیروزی رزمندگان به فرموده امام (ره) ولایت‌مداری بوده است زیرا ما جنگ را آغاز نکردیم بلکه در جنگ از انقلاب و خاک خود دفاع کردیم که باید این فرهنگ ایثار و شهادت و ازخودگذشتگی را به جوانان انتقال دهیم.

  این مسئوول اضافه کرد: وحدت و همدلی دومین رمز رزمندگان بوده که سبب پیروزی شد‌ و امروز هم باید مردم و مسئوولان همدل باشند تا بتوانیم بر مشکلات غلبه کرده و پیروز شویم و از آثار و برکات جنگ هشت ساله ثابت کردن وحدت مردم به جهانیان بود.

  ابراهیم‌نژاد افزود: در جنگ پرده از چهره تزویر جهانخواران را کنار زدیم زیرا بیش از ۴۴ کشور با ما جنگیدند و این سبب شد در جنگ دوستان و دشمنان خود را شناختیم چون همه آمده بودند تا این انقلاب را از بین ببرند اما جوانان رزمندگان توانستند ابهت دو ابرقدرت را بشکنند و قدرت جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان بکشند.

  وی در خصوص سن کم رزمندگان دوران جتگ تحمیلی ادامه داد: عده‌ای از جوانان این مملکت برای حضور در جبهه شناسنامه خود را دستکاری می‌کردند تا به جبهه اعزام شوند ولی الان عده‌ای شناسنامه را دستکاری می‌کنند تا از کشور فرار کنند؛ نسل جوان باید این را بدانند و شاکر خون شهدا و زحمات آنها باشند.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج محمودآباد در پایان گفت: در هفته دفاع مقدس باید بحث وحدت را در جامعه نهادینه کنیم چون در وصیت نامه شهدا تاکید شده بود که ولایت را تنها نگذارید و حجاب را حفظ کنید تا اسلام و انقلاب زنده بماند و باید شعار ما پیروز هستیم را در جامعه نهادینه کنیم و با دست مقام معظم رهبری پرچم را به امام عصر(عج) برسانیم.

  برچسب ها :

  نظرات