آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ , Tuesday 30 November 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 104815
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  ۵ فیلم هالیوودی که شخصیت تبهکار در آن پیروز می‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  ۵ فیلمی که شخصیت تبهکار در آن‌ها پیروز می‌شود+تصاویر

  آوای شمال/ سینمای هالیوود بیشتر در مورد قهرمان هاست. به همین خاطر نتیجه و داستان بسیاری از آن‌ها برای مخاطب قابل پیش بینی است. اهمیتی ندارد که در طول داستان چه اتفاقی خواهد افتاد، برای از بین رفتن لذت یک فیلم کافی است که مخاطب بداند در پایان قهرمان اصلی فیلم پیروز خواهد شد. به دلیل تمایل‌ فرهنگ عامه این موضوع زیاد به چشم نمی‌آید، اما برخی فیلمسازان دوست دارند این قابل پیش بینی بودن را از بین ببرند.

  در دهه چهل میلادی فیلم‌ها تغییر جدی کردند و شاهد شخصیت‌های قهرمان و ضد قهرمان در آنها بودیم. فیلمسازان بیشتر به اینکه ضد قهرمان‌ها محور اصلی فیلم هایشان باشند، تمایل نشان دادند. از نمونه‌های اخیر این فیلم‌ها فیلم سینمایی «انتقام جویان:جنگ ابدیت» است که یک سورپرایز بزرگ برای هواداران خود داشت. در ادامه به معرفی چند نوع از این فیلم ها می پردازیم:

  ۱) سکوت بره‌ها «The Silence of the Lamb»

  ۵ فیلمی که شخصیت تبهکار در آن‌ها پیروز می‌شود+تصاویرهانیبال لکتر با بازی دلپذیر آنتونی هاپکینز یکی از بهترین شخصیت‌های منفی تاریخ سینماست. محوریت فیلم «سکوت بره ها» یک دیالوگ ساده بین لکتر و کلانرنس استارلینگ است که توسط جودی فاستر بازی شده است. لکتر یک قاتل زنجیره‌ای است که در ظاهر بسیار محترم است.

  او به یک مامور کمک می‌کند تا یک قاتل دیگر که قربانی هایش را به بدترین نحو ممکن می‌کشد، پیدا می کند. به این ترتیب هانیبال با وجود همه اعمال شیطانی به یک قهرمان تبدیل می‌شود!

  ****

  ۲) مظنون همیشگی «The Usual Suspect»

  ۵ فیلمی که شخصیت تبهکار در آن‌ها پیروز می‌شود+تصاویرمظنون همیشگی یک فیلم هیجان انگیز و جنایی است که به صورت گذشته نمایی (فلاش بک) زمان گذشته و حال، داستان راز آلود شخصیت تبهکار کایزر شوزه را به تصویر می‌کشد. پس از آنکه چندین مرد خلافکار در حین سرقت از یک کشتی کشته می‌شوند، پلیس یکی از این افراد که جان سالم به در برده را پیدا می‌کند و از او در مورد این قتل‌ها سوال می‌پرسد.

  رئیس این باند خلافکار که کایزر با بازی کوین اسپیسی است، به خوبی ما را متقاعد می‌کند که این شخصیت از فلج مغزی خفیف رنج می‌برد و یک شیطان واقعی است. پیچیدگی‌های این فیلم به شدت سرگرم کننده عنوان شده است.

  ****

  ۳) هفت «Se7en»

  ۵ فیلمی که شخصیت تبهکار در آن‌ها پیروز می‌شود+تصاویردیوید فینچر کارگردان این فیلم چیز‌های زیادی در مورد پایان بندی می‌داند، او با هر فیلمی که می‌سازد می‌تواند هر آنچه که قبلا می‌دانستید را به چالش بکشد. این فیلم یک نقش شرور دیگر از کوین اسپیسی است که در آن نقش یک قاتل زنجیره‌ای را دارد.

  این فیلم داستان دیوید میلررز با بازی برد پیت و ویلیام سامرست یک کارآگاه در شرف بازنشستگی با بازی مورگان فریمن را روایت می‌کند که درگیر پرونده این قاتل سریالی می‌شوند. این قاتل قربانی‌های خود را بر اساس گناهان کبیره مجازات می‌کند که یکی از آن‌ها خشم است. در پایان فیلم این شخصیت شرور اگرچه کشته می‌شود، اما موفق می‌شود که کارآگاه میلز را به گناه خشم آلوده و مأموریت خود را تکمیل کند.

  ****

  ۴) انتقام جویان:جنگ ابدیت «Avengers: Infinity War»

  ۵ فیلمی که شخصیت تبهکار در آن‌ها پیروز می‌شود+تصاویرشخصیت ابر شرور «تانوس» در این فیلم سینمایی با جمع آوری سنگ‌های ابدیت به قدرت کاملی دست پیدا می‌کند و برای جنگ ابدیت آماده می‌شود. انتقام جویان همه تلاش خود را می‌کنند تا او را که قصد دارد نصف جمعیت جهان را نابود نماید متوقف کنند، اما موفق نمی‌شوند.

  او با یک حرکت کوچک نصف جمعیت جهان و همچنین نصف ابرقهرمان‌های جهان را نابود می‌کند و به این ترتیب تانوس برنده نهایی این فیلم شد. اگرچه در فیلم «پایان بازی» انتقام جو‌های باقی مانده همه چیز را عوض کردند، اما تانوس حداقل یک بار توانسته آن‌ها را شکست دهد.

  ****

  ۵) ممنتو «Memento»

  ۵ فیلمی که شخصیت تبهکار در آن‌ها پیروز می‌شود+تصاویرفیلم سینمایی «ممنتو» یک ساختار منحصر به فرد و پیچیده دارد؛ چرا که داستان فیلم کاملاً معکوس است و به عبارتی، ابتدای داستان را در پایان و انتهای داستان را نیز در آغاز مشاهده می‌کنیم. این پیچیدگی شاخصه‌ای است که در بیشتر فیلم‌های کریستوفر نولان قابل مشاهده است.

  این فیلم داستان شخصیتی است که به دنبال قاتل همسرش است و در عین حال بیماری فراموشی دارد و اتفاقات تازه را از یاد می‌برد. به همین خاطر او با نوشته‌هایی به خود مواردی را یادآوری می‌کند. در پایان این فیلم او شخص اشتباهی را به جای قاتل همسرش می‌کشد، اما به دلیل بیماری که دارد هیچوقت متوجه این موضوع نمی شود و قاتل واقعی همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهد!

  برچسب ها :

  نظرات