آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 104725
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  ۲ اقدام اندونزی برای بهبود وضعیت مجموعه‌های هنری

  به گزارش آوای شمال؛

  ۲ اقدام اندونزی برای بهبود وضعیت مجموعه‌های هنری

  آوای شمال/به نقل از آنتارانیوز، «هیلمار فرید» مدیرکل فرهنگ وزارت آموزش و فرهنگ اندونزی در سخنانی پیرامون «اهمیت نجات کلکسیون آثار هنر تجسمی» در گالری ملی جاکارتا گفت: دو گام اساسی وجود دارد که می‌تواند در تلاش برای نجات آثار هنر تجسمی انجام شود. اول، جمع‌آوری اسناد و اطلاعات مربوط به آثار هنرهای تجسمی است. مرحله دوم نقشه‌برداری و شناسایی موارد مورد نیاز برای مدیریت، نگهداری، نجات یا جلوگیری از آسیب و از بین رفتن است.

  وی ادامه داد: کلکسیون آثار هنرهای تجسمی کشور آثار هنرمندان مشهور اندونزیایی است که نام آنها در سطح بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته. علاوه بر این، بسیاری از این آثار در مکان‌های مختلف پراکنده‌اند و دارای ارزش تاریخی و زیبایی‌شناختی هستند. گالری ملی اندونزی برای حفظ این آثار در راستای تداوم تمدن ملت، فوریت هایی را برای تلاش در نجات این آثار در نظر گرفته است.
  مدیرکل فرهنگ وزارت آموزش و فرهنگ اندونزی ادامه داد: روند آسیب رساندن به این آثار می‌تواند به دلیل آب و هوا یا درجه حرارت، نور، میکروارگانیسم‌ها، حشرات، آفات، آلاینده‌ها، فشار جسمی و سایر عوامل ایجاد شده از سوی انسان از قبیل سرقت و خرابکاری، آتش‌سوزی و رطوبت باشد.

  پوستانتو، رئیس گالری ملی اندونزی هم ابراز امیدواری کرد که با این فعالیت، آگاهی ایجاد شود تا نهادهای دولتی اندونزی توجه بیشتری به مدیریت و مراقبت به عنوان کوششی برای محافظت و حفظ وضعیت آثار هنرهای تجسمی و دارایی ارزشمند ملی داشته باشند. چرا که یک اثر هنر تجسمی می‌تواند دلالت تاریخی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و سایر زمینه ها را داشته باشد که در کل نمایانگر هویت ملی اندونزی است.

  به گفته رایزن فرهنگی ایران در اندونزی، رحمت بودیمن، بازرس کل وزارت امور خارجه و میکائلا آنسلمینی از ایتالیا از سخنرانان این برنامه بودند.

  برچسب ها :

  نظرات