آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ , Tuesday 30 November 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 104676
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  کمبود شدید روانشناس در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/خدابنده لو مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به غربالگری سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: ۷۰ دفتر مرکزی بهداشت روان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور داریم که غربالگری سلامت روان دانشجویان را انجام می‌دهند.

  خدا بنده لو ادامه داد: همچنین ۲۱۹ دفتر مشاوره و بهداشت و روان در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کشور و ۱۲۰ دفتر مشاوره در دانشکده‌های علوم پزشکی به دانشجویان در حوزه سلامت روان خدمت رسانی می‌کنند.

  مدیر کل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه متاسفانه با کمبود روانشناس در دانشگاه‌های علوم پزشکی روبرو هستیم، گفت: ۴۳۶ نیروی بهداشت روان در اداره‌های مشاوره و سلامت روان دانشگاه‌های علوم پزشکی مشغول به کار هستند، اما این میزان کمتر از حد نیاز است.

  شاخص استاندارد تعداد روانشناس در دانشگاه‌های علوم پزشکی

  خدا بنده لو ادامه داد: بر اساس استاندارد به ازای هر ۳۵۰ دانشجو یک روانشناس باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی حضور داشته باشد، اما اکنون به ازای هر ۵۵۰ دانشجو، یک روانشناس داریم و در تلاش هستیم تا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تعداد روانشناسان را در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افزایش دهیم.

  مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: باید تلاش کنیم در دانشگاه‌ها سلامت روان دانشجویان را ارتقا دهیم تا دانشجویان و وفارغ التحصیلان دانشگاهی که آینده سازان و والدین آینده هستند سلامت روان بهتری داشته باشند.

  خدابنده لو با بیان اینکه افزون بر غربالگری سلامت روان غربالگری سلامت جسمی دانشجویان نیز انجام می‌شود، گفت: در ابتدای ورود دانشجویان به دانشگاه‌ها آزمایشگاه‌هایی به طور رایگان از دانشجویان گرفته می‌شود تا سلامت جسمی دانشجویان رصد و پایش شود.

  برچسب ها :

  نظرات