آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ , Wednesday 8 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 104585
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  طلب ۱۸۰ میلیارد تومانی علوم پزشکی بابل از سازمان‌های بیمه‌گر

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، سیدفرزاد جلالی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی بابل  ۱۸۰ میلیارد تومان از سازمان‌های بیمه‌گر، شامل بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت ایران، بیمه نیرو‌های مسلح و بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) طلب دارد که از این میان، بیشترین مقدار بدهی مربوط به سازمان بیمه تامین اجتماعی است.

  وی با اشاره به شرایط اقتصادی موجود در جامعه به سبب تورم اقتصادی و مشکل تامین منابع مالی، افزود: همکاران بنده با تمام وجود تلاش کردند تا همچنان خدمات بهداشتی و درمانی به همشهریان و هم استانی‌ها ارائه شود، بستر‌های آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان و اساتید، همچنان فراهم بماند و مطالبات مالی پزشکان و کارکنان به تدریج پرداخت شود.

   رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: در صورت دریافت مطالبات مالی دانشگاه از بیمه‌ها، امکان پرداخت همه مطالبات معوقه دانشگاهیان و پیمانکاران فراهم می‌شود.

  جلالی با ذکر این نکته که در بیمارستان‌های تامین اجتماعی این مشکلات وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با پرداخت نکردن مطالبات، بیمارستان‌های تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی در آستانه ورشکستگی قرار دارند و دیگر تاب و توان استقامت ندارند.

  این مسؤول یادآور شد: به‌طور حتم پرداخت مطالبات سازمان‌های بیمه گر علی الخصوص سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی، آنها را از این وضعیت فوق بحرانی نجات می‌دهد و می‌توانیم مطالبات شرکت‌های دارویی، پزشکان، پرسنل و … را پرداخت کنیم.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه بیش از ۳۵ درصد مراجعان به بیمارستان‌ها، غیربابلی و به ویژه از غرب مازندران و همچنین استان‌های همجوار هستند، بیان کرد: در صورت ادامه وضع موجود مجبور خواهیم بود خدمات درمانی غیراورژانسی را تنها در قبال دریافت نقدی هزینه‌ها و با تعرفه دولتی از بیمه شدگان تامین اجتماعی ارائه دهیم و این عزیزان هم می‌توانند هزینه‌های خود را از تأمین اجتماعی دریافت کنند، ولی امیدواریم با پرداخت بدهی‌های تامین اجتماعی مجبور به این کار نشویم.

  وی با اشاره به اینکه اولویت نخست و بدیهی دانشگاه، تداوم خدمت‌رسانی به آحاد مردم شریف است، گفت: ادامه وضع موجود امکان‌پذیر نیست از مسؤولان و مدیران کشوری خواست به‌صورت اورژانسی به این مسئله ورود پیدا کنند تا ما نیز در ادامه مسیر شرمنده مردم عزیزمان نشویم و بتوانیم همانند گذشته به ارائه خدمات مناسب به آنان بپردازیم.

  برچسب ها :

  نظرات