آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ , Wednesday 8 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 104579
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ بعد از ظهر امروز مراسم آغاز سال تحصیلی  ۹۸ ـ ۹۹ حوزه علمیه خواهران استان مازندران همزمان با سراسر کشور، در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س) ساری با حضور مسؤولان استانی و شهری و همچنین مدیران، اساتید و طلاب حوزه علمیه خواهران استان مازندران برگزار شده است.

  در ابتدای این‌ مراسم زهرا پیشنمازی مدیر حوزه علمیه حضرت نرجس شهرستان ساری گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه سطح کشور در بخش خواهران و برادران این مرکز به عنوان میزبان در استان مازندران انتخاب شد باشد که حافظ آبرو و عزت اهل بیت باشیم.

  وی با اشاره به فرهنگ‌ تألیف و تربیت در تاریخ اضافه کرد: همواره کتاب‌های آموزشی مختلف آموزشی به رشته تحریر در آمده است و به برکت خون شهدا و انقلاب عظیم زمینه‌ای فراهم شد تا در سطح کشور  اشاعه فرهنگ‌ ناب اسلامی را داشته باشیم.

  پیشنمازی تصریح کرد: حوزه علمیه حضرت نرجس ساری از سال ۸۹ تأسیس شد و این برای ما افتخار این بود به برکت وجود امام و خون شهدا ادامه دهنده راه باشیم.

  وی خاطرنشان کرد: فرهنگ‌ دوستان و خیران مختلفی را در کنار خود داریم ولی تعدادشان اندک است، مسائل فرهنگی در جامعه باید مورد توجه قرار بگیرند، اگر شهدا نبودند ما امروز نبودیم.

  این مسؤول بیان‌ کرد:  دبستان تزکیه در حیاط این حوزه علمیه اولین دبستان هم‌کلنگ‌زنی شد و اولین دوره ثبت‌نام مقطع اول ابتدایی انجام شد، شمار طلاب مدرسه حوزه علمیه حضرت نرجس را حدود ۱۵۰ نفر هستند که ۹۹ درصد فارغ التحصیلان مشغول ادامه تحصیل و درحال ارائه خدمات فرهنگی هستند.

  مدیر مرکز خدمات حوزه‌های استان مازندران نیز در این مراسم اظهار کرد: بنا به فرموده مقام رهبری خون شهیدان تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی اسلام است، نظام جمهوری اسلامی امروز امانت شهیدان است.

  حجت‌الاسلام فلاح با اشاره به اهداف امام حسین(ع) و شهدای کربلا گفت: نقش سخت‌افزاری کربلا را حسین(ع) و اصحابش بازی کردند امام ارائه نقش نرم افزاری آن به دست زینب(س) بود که امروز هم برعهده طلبه‌های خواهر است.

  وی خاطرنشان کرد: ادامه دهنده راه تبلیغ و امر به معروف خواهران ما هستند تا حججی‌ها را برای دفاع از دین تربیت کنند و ‌اگر بخواهیم فردای قیامت با فاطمه (س) محشور شویم باید در این راه از جان‌ خود بگذریم، تربیت شدگان در این راه مورد توجه خدا هستند.

  مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان مازندران نیز در این مراسم بیان کرد: ما در حوزه علمیه تعطیلی نداریم که بخواهیم بگوییم زمان آغاز سال تحصیلی است،  تکلیف تعطیل بردار نیست ما مکلف به انجام تکلیف هستیم و مأمور به ابلاغ تکلیف و حفظ هستیم .

  حجت‌الاسلام علی غفاری با اشاره به اینکه امیدواریم طلاب جدیدالورود موفق باشند، گفت: این آیین همزمان با شهرستان مختلف به عنوان آغاز سال جدید انجام شد،  هر مدرسه به منزله یک دانشگاه با همان تکلیف به پای درخت تنومند انقلاب و حوزه علمیه بوده و رسیدگی و آبیاری می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نفر طلبه در استان ثبت‌نام کردند، هیچ چیز مانع کار ما و تکلیف ما نمی‌تواند بشود و همچنان پای رکاب علمدار انقلاب و ابوالفضل زمان مردانه ایستادیم و زینب گونه هم تبلیغ انقلاب می‌کنیم تا خواب راحت را از چشم دشمنان‌مان برباییم.

  مدیر دبستان تازه تاسیس تزکیه نیز در این مراسم گفت: طلبه موفق نیازمند فاکتورهای زیادی است ارائه کارهای فرهنگی یادگری دین با پراکنده خوانی محقق نمی‌شود باید از سرچشمه آب خورد باید کار درست انجام شود درست یاد بگیریم.

  زهرا یعقوبی افزود:  بزرگترین افتخار زندگی من طلبه شدن بود من دیگر مهندس برق نبودم افتخار ما سرباز امام زمان بودن است، با ورود به حوزه علمیه نسبت به انجام کار فرهنگی درست شناخت پیدا کردم.

  این طلبه موفق گفت: یکی از مواردی که باید از ابتدای تحصیل توجه کنیم یادگیری مهارت‌های تبلیغ است، بزرگان در این راه مبلغ به دنیا نیامدند، این ذاتی است و تمرین باید کرد تا مخاطب‌شناسی یاد گرفت استعدادیابی مهم است مهارت‌های تبلیغ را از سال اول شروع به یادگیری کنید.

  در پایان مراسم رقیه رمضانی نخبه برتر کشوری و نویسنده مقالات آموزشی و طلبه سطح ۳ حوزه علمیه گفت: خدا را شاکرم که توانستم نقش‌آفرینی کوچکی در حوزه علمیه داشته باشم‌؛ علت موفقیت می‌تواند دعای خیر پدر و مادر پس از عنایت خداوند باشد، بین درس خواندن و اطاعت امر پدر و مادر با توجه به داستان زندگی بزرگان به طاعت امر پدرو مادر روی می‌آوردم.

  وی اضافه کرد: داشتن تفکرات مبارزه‌گری مهم است همه مشکلات خودمان را داریم امید خودمان را برای رسیدن به هدف نباید از دست دهیم و فقط به کتاب‌های درسی اکتفا نکنیم در کنار علومی که یاد می‌گیریم استدلال داشته باشیم دروس جانبی بخوانیم.

  رمضانی تصریح کرد: علمی که داریم را باید بیان کنیم، برکت حدیث نویسی‌ها و عنایت خداوند را خواهیم دید، اساتید را از نظر علمی استخراج کنیم، باید بگوییم ما می‌توانیم.

  برچسب ها :

  نظرات