آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ , Monday 6 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 104474
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  جمعیت ایثارگران:

  شفاف‌سازی آرا، نمایندگان را نسبت به نتایج قانون‌گذاری مسئول می‌کند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در خصوص طرح شفافیت آراء نمایندگان  مجلس بیانیه صادر کرد. متن بیانیه به شرح ذیل است:

  نزدیک به یک سال است که مسئله شفافیت آرا نمایندگان مجلس در محافل سیاسی و رسانه ای مورد بحث جدی قرار گرفته است و نهایتا درجلسه روز سوم شهریورماه، دوفوریت طرح شفافیت آرا نمایندگان با ۶۹ رای موافق، ۱۰۳ رای مخالف، ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۱۹ نماینده حاضر در جلسه آن روز مجلس تصویب نشد.

  جمعیت ایثار گران انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر لزوم و ضرورت این شفاف سازی نکاتی را خاطر نشان می‌سازد. بخش قابل توجهی از مشکلات فعلی کشور در عرصه قانون‌گذاری و تصویب طرح‌هایی که ضمانت اجرا و نتایج خوبی را بدنبال نداشته است دقیقا مربوط  به کم‌توجهی تعدادی از نمایندگان نسبت به عواقب و نتایج لوایح مذکور است و قانون شفاف سازی آراء باعث می شود نمایندگان محترم نسبت به مسئولیت خود در قبال طرح ها و لوایح اهتمام بیشتری داشته باشند و پذیرای نتایج مترتب بر این قوانین باشند.

  اطلاع مردم از عملکرد و رفتار نمایندگان از حقوق مسلم مردم محسوب می شود و کوتاهی در تصویب این قانون مستقیما موجب نقض حقوق شهروندی و حقوق عمومی مردم محسوب می شود، طبیعی است این قانون شامل موارد خاص و مسائل امنیتی نمی باشد.

  گفتنی است برچسب سیاسی زدن به این طرح و توهین به کسانی که از این طرح دفاع کرده اند از چشم تیزبین مردم پنهان نمی ماند و در زمان مقتضی مردم عزیز کشور در مورد آن تصمیم گیری خواهند کرد.

  با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات دوازدهمین دور مجلس شورای اسلامی تصویب این طرح موجب می شود آن دسته از کسانی که توان مطالعه طرح ها و لوایح چند صد صفحه ای را ندارند و یا از بینش کافی برای مشارکت در فرایند قانون گذاری در کشور برخوردار نیستند شوق و رغبت خود را برای ورود به این عرصه از دست بدهند و اجازه دهند تا مجلس به معنای واقعی عصاره ملت باشد.
  در پایان جمعیت ایثارگران تاکید می کند وقت آن رسیده است که مسئله شفافیت در کشور در همه عرصه ها به یک ارزش تبدیل شود و هر گونه ساز مخالف در خصوص شفاف سازی گناهی نابخشودنی و بی انصافی در حق ملت محسوب می شود

  برچسب ها :

  نظرات