آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 104449
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ شهریور, ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  استفاده از تمام ظرفیت دانش‌آموزی در طرح یاری‌گران اجتماعی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در همایش یاری‌گران زندگی  امروز با حضور جمعی از مدیران، روسا و دبیران ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برگزار اظهار داشت:‌ ما چندین  دهه در حوزه مبارزه با مواد مخدر تلاش کرده‌ایم و امروز علی‌رغم دستاوردهایی که داشته‌ایم از وضعیت موجود راضی نیستیم و از سرعت تغییرات، تحولات نادانسته مواجه شدیم و این موضوع اضطراب و تشویش ایجاد می‌کند.

  وی بیان داشت: نسل ما ظرفیت‌های لازم برای مواجه شدن با تغییرات موجود را نداشت و یکی از مهمترین ماموریت‌های آموزش و پرورش امروز این است که آدم‌ها را برای یک زندگی سالم تجهیز کند.

  حاجی میرزایی ادامه داد: امروز بیش از آنکه نیازمند دانش باشیم نیازمند مهارت‌های زندگی هستیم که خود را بشناسیم و یاد بگیریم که چگونه نه بگویم و عزتمندان زندگی کنیم.

  وی تاکید کرد: ظرفیت دانش‌آموزان بسیار بالا است و ما باید آنها را برای مواجهه با زندگی تجهیز کنیم.

  وزیر آموزش و پرورش افزود: این دانش‌آموزان فردا پدران، مادران و مدیران این کشور هستند و باید سبک زندگی درست را آموزش ببینند و یاد بگیرند.

  حاجی میرزایی بیان داشت: بنده به این موضوع که باید نگاه دقیق و عمیق به یاری‌گران اجتماعی داشته باشیم اعتقاد دارم و از آن حمایت می‌کنم.

  در ادامه حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران نیز اظهار داشت: موضوع آسیب‌های اجتماعی واقعیت تلخی است که وجود دارد و همه وظیفه داریم برای آن چاره‌جویی کنیم و مسئولین کشور نیز تاکید دارند که آسیب‌های اجتماعی باید مورد توجه جدی قرار بگیرد و آموزش و پرورش نیز جایگاه مهمی در این خصوص دارد و باید از ظرفیت بالایی که دارد استفاده کرد.

  وی گفت: آدم‌ها برای اینکه بتوانند در برابر وضعیت‌های ناشناخته تصمیم درست بگیرند و نه بگویند آموزش ببینند و ماموریت آموزش و پرورش نیز همین  است که آنها را مهیا کند.

  وزیر آموزش و پرورش گفت: بنابراین برای طرح یاری‌گران اجتماعی از همه ظرفیت‌های دانش‌آموزی  استفاده خواهد شد و ما در این مسیر کمک خواهیم کرد.

  برچسب ها :

  نظرات