آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ , Sunday 28 February 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103750
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان > اقتصادی
 •   

  جانمایی اسکله‌های تفریحی و گردشگری در ۱۰۰ نقطه از سواحل مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مهران حسنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از یکم خرداد تا پایان تیر ماه امسال بیش از ۱۹ میلیون و ۷۰۰هزار نفر شب اقامت در استان داشتیم.

  وی افزود: ظرفیت اقامت در استان مازندران بیش از یک میلیون و ۲۳۰هزار نفر شب اقامت شامل هتل، متل، هتل آپارتمان، زائرسرا، مهمان‌پذیر، مدارس و سایر است.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه ستاد سفر استان بعد از فعالیت نوروزی فعالیت تابستانی را برنامه‌ریزی کرد، اضافه کرد: اعضای این ستاد در ستاد سامان‌دهی سواحل نیز فعالیت می‌کنند و به‌نوعی هم‌پوشانی و هم‌افزایی دارند و فرمانداران نیز به‌عنوان روسای ستاد تسهیلات به‌عنوان رئیس ستاد سامان‌دهی طرح‌های دریا نیز فعال هستند.

  حسنی با بیان اینکه درصدد این هستیم در حوزه مناطق دیگر از ظرفیت‌های دیگر برای توزیع جمعیت گردشگر به‌ویژه در حوزه روستایی استفاده کنیم، اظهار کرد: تلاش بر این است افرادی که مایل به طبیعت‌گردی هستند را به این سمت هدایت کنیم.

  وی با تاکید بر اینکه سعی داریم با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های مازندران توزیع متوازن گردشگر را در مازندران به وجود آوریم، خاطرنشان کرد: در کنار روستاهای شاخص و نمونه گردشگری، تعدادی از روستاها ناشناخته و کمتر شناخته شده هستند که تمام تلاش ما بر این است مردم و جوامع محلی از درآمد اقتصادی آن منتفع شوند.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تصریح کرد: باتوجه به اینکه بسیاری از مسافران به انگیزه استفاده از دریا مازندران را به‌عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند در بحث گردشگری دریایی نیز شاهد اتفاقات خوبی هستیم.

  حسنی با اشاره به بحث سامان‌دهی اسکله‌های تفریحی و گردشگری در مازندران، اظهار کرد: هیاتی متشکل از دستگاه‌های مرتبط با دریا کل نقاط ساحلی از گلوگاه تا رامسر را برای ایجاد اسکله‌های تفریحی و گردشگری رصد کردند.

  وی ادامه داد: اسکله‌های تفریحی و گردشگری علاوه بر اینکه کاربری تفریحی و پذیرایی دارند امکان پهلوگیری قایق‌ها را برای ارائه خدمات به گردشگران فراهم کرده و در کنار آن اشتغال‌زایی نیز به همراه دارند.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در پایان گفت: بیش از ۱۰۰ نقطه در استان مازندران برای اسکله‌های تفریحی و گردشگری شناسایی و جانمایی شده که بیش از ۲۰ سرمایه‌گذار در این زمینه اعلام آمادگی کردند.

  برچسب ها :

  نظرات