آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ , Wednesday 3 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103741
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  اجرای طرح یاوران ولایت با مشارکت ۶۰۰ مدرسه در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/به نقل از روابط عمومی سپاه کربلا، محمد جعفری با اشاره به طرح یاوران ولایت که با مشارکت ۶۰۰ مدرسه استان اجرا می‌شود، گفت: طرح یاوران ولایت، طرح توانمندسازی دانش‌آموزان فرمانده واحدهای بسیج دانش‌آموزانی در مقطع سال تحصیلی دوم متوسطه و پیشگام است.

  وی با اعلام اینکه دانش‌آموزان ۳۰۰ مدرسه دخترانه و ۳۰۰ مدرسه پسرانه در دوره‌های مجزا از برنامه‌های طرح یاوران ولایت بهره‌مند می‌شوند، اظهار کرد: در دو سال اخیر برای انتقال بهتر مفاهیم با رویکرد متفاوت اعم از برپایی کارگاه آموزشی و سرگرمی برای دانش‌آموزان این طرح در حال اجرا است.

  مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه کربلا مازندران با اشاره به دغدغه‌های حوزه تربیتی دانش‌آموزان بیان کرد: هدف این بود و سعی شد تا دانش آموزان کار تشکیلاتی و جمعی را یاد بگیرند که از تجربیات دانشجویان و طلبه‌هایی که در حوزه تربیتی کار می‌کنند، بهره‌مند می‌شوند.

  جعفری با بیان اینکه این طرح به مدت پنج روز در اردوگاه امام خامنه‌ای گهرباران با حضور دانش‌آموزان اجرا می‌شود، یادآور شد: بعد از اتمام دوره، دانش‌آموزان با مراجعه به مدارس خود  به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی می‌پردازند.

  وی در ادامه با تصریح بر این مطلب که خروجی طرح یاوران ولایت، در مسائل فرهنگی مدارس قابل مشاهده شده است، افزود: در مدارس فعالیت‌های فرهنگی خوبی صورت گرفته است، برای نمونه در روز میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر، ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر در  قالب ۱۰۰ گروه ۵ نفری برای دانش‌آموزان دختر کم‌برخوردار اقلام مورد نیاز را تهیه کردند.

  مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه کربلا با بیان اینکه در سیل اخیر هم تقریبا ۱۵۰ گروه جهادی دانش‌آموز همراه و همگام با اقشار مختلف مردم به کمک سیل‌زدگان  رفتند، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون هم گروه‌های جهادی دانش‌آموزی در چهار شهرستان سیل‌زده مازندران مشغول به کار هستند؛ اردوی جهادی دانش‌آموزان دختر در برنامه‌های فرهنگی و تربیتی و دانش‌آموزان پسر هم در کارهای عمرانی مشغول به فعالیت هستند.

  جعفری خاطرنشان کرد: امروز روحیه نوجوانان ما به قطع یقین شبیه روحیه  نوجوانان دوران دفاع مقدس است  و هرجا ما کار را به دانش‌آموزان سپردیم آنها با موفقیت کامل کار را به اتمام رساندند.

  برچسب ها :

  نظرات