آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ , Thursday 4 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103737
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  حضور ۸۲۳ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ جلسه ستاد دیه استان باحضور رئیس کل دادگستری مازندران، دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران، مدیرکل زندان‌های استان، خیران و مدیران شعب بانک های استان برگزار شد.

  رئیس کل دادگستری مازندران در این جلسه اظهار کرد: افرادی که باید در زندان باشند ازجمله اشرار، مفسدان، سارقان مسلح، قاتلان و محکومان حوزه موادمخدر راهی جز زندانی شدن آنها وجود ندارد و حضورشان در جامعه مضر است.

  وی افزود: بسیاری از زندانیان انسان‌های شریف و محترمی هستند که قادر به پرداخت بدهی نبوده و طبق قانون گرفتار هستند و باید کرامت آنان حفظ شود.

  رئیس‌کل دادگستری مازندران  با تاکید بر اینکه آزادی افرادی که به دلیل مسائلی مانند مهریه، نفقه و دیه در زندان حضور دارند باید در  اولویت قرار گیرد، خاطرنشان کرد: اگر کسی بدهی مالی دارد و توان پرداخت آن بدهی را ندارد، نباید در زندان محبوس بماند.

  این مسؤول اضافه کرد: برای افرادی که به دلایلی مانند مسائل مالی و جرائم غیرعمد در زندان حضور دارند باید تلاش شود در حد امکان از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شده یا عفو و بخشش شامل حال آنها شود تا با رهایی از زندان به زندگی عادی خود بازگردند.

  اکبری با بیان اینکه باید فرهنگ کمک به دیگران به‌ویژه کمک به زندانیان گرفتار در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: در صورت تحقق این مهم می‌توان به کاهش جمعیت بدهکاران محبوس امیدوار بود.

  مدیر نمایندگی ستاد دیه مازندران نیز در این مراسم اظهار کرد: از بدو تاسیس ستاد دیه استان تا پایان سال ۹۷، تعداد ۴هزار و ۷۵۰ نفر از زندان‌های استان آزاد شدند.

  محمدعلی غم‌گسار افزود: برای آزادی این تعداد زندانیان ۷۰۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که بخش عمده آن توسط بانک‌های عامل و بقیه از طریق منابع استانی و ستاد دیه کشور تامین اعتبار شده است.

  وی بیان کرد: در جشن گلریزان سال ۹۸ مبلغ سه میلیارد و ۶۳۹ میلیون ریال برای کمک به زندانیان جرائم غیرعمد جمع‌آوری شد که با این  مبلغ  ۱۸ نفر از مددجویان حاضر در زندان‌های استان مازندران آزاد شدند.

  این مسؤول در پایان گفت: در حال حاضر ۸۲۳ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان حضور دارند که ۲۳۳ نفر از این تعداد زندانیان مهریه هستند.

  برچسب ها :

  نظرات