آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ , Monday 1 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103734
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  ۲۰ فقره کلاهبرداری با فروش سوالات تقلبی کنکور

  به گزارش آوای شمال؛

  20 فقره کلاهبرداری با فروش سوالات تقلبی کنکور

  آوای شمال/ سردار سیدمحمود میرفیضی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، گفت: در پی انتشار متن‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر فروش سوالات امتحانی کنکور، موضوع در دستور کار پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

  فرمانده انتظامی استان مازندران افزود: کارآگاهان پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه موفق به شناسایی کانال‌ها و محل فعالیت متهم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شدند.

  میرفیضی تصریح کرد: در ادامه بررسی‌های به عمل آمده و کارشناسی‌های انجام شده، متهم که با وعده فروش سوالات امتحانی مبالغی در حدود ۳۰ تا ۵۰ میلیون ریال به صورت ارز دیجیتال (کدووچر ) از مال باختگان دریافت می‌کرد شناسایی شد.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم که ساکن یکی از شهرستان‌های این استان بود در عملیاتی غافگیرانه دستگیر شد.

  فرمانده انتظامی استان مازندران اظهار کرد: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۲۰ فقره کلاهبرداری از شهروندان با این روش اعتراف کرد و اظهار داشت؛ پس از دریافت وجه مورد نظر سوالات امتحانی کنکور سال‌های گذشته را به صورت رمز شده یک روز قبل از برگزاری آزمون برای آنان ارسال می‌کرد.

  این مسؤول افزود: متهم که با فریب مال باختگان در مجموع ۱۶۰ میلیون ریال از آنان کلاهبرداری کرده است، پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

  میرفیضی با بیان اینکه امروزه بسیاری از کانال‌های تبلیغاتی که در فضای مجازی وجود دارد در واقع طعمه‌ای از سوی کلاهبرداران است به شهروندان، کاربران و مخاطبان فضای مجازی توصیه کرد: صرفا به لحاظ درج آگهی‌های مختلف از سوی افراد در فضای مجازی و … به آنها اعتماد نکرده و قبل از انجام هرگونه معامله و پرداخت وجهی از صلاحیت آنان مطمئن شوند.

  برچسب ها :

  نظرات