آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ , Sunday 28 February 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103711
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ مرداد, ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  دست‌درازی به ارز دارو و تجهیزات پزشکی جنایت در حق بشر است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی نوبخت، در دیدار اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با رئیس و مدیران سازمان غذا و دارو، افزود: دارو یکی از مهم‌ترین نیازهای مردم و بیماران کشور است و باید در هر شرایطی در دسترس باشد.

  وی ادامه داد: اگرچه دشمن دارو را از تحریم مستثنا می‌دانند اما با اقداماتی که انجام می‌دهد، عملا دارو شامل حال تحریم می‌شود؛ بر این اساس طبق فرمایشات مقام معظم رهبری هم‌اکنون دوره همدلی مسئولان است و ما هم بر همین مبنا آمده‌ایم تا بگوییم در خدمت سازمان غذا و دارو هستیم.

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه تامین دارو برای  نمایندگان مردم در مجلس به‌خصوص کمیسیون بهداشت در اولویت امور قرار دارد، تأکید کرد: برای تحقق این مهم تمام ارگان‌ها و مسئولان کشور باید در کنار هم باشیم تا ملت ایران این همدلی را احساس کند، ما نمایندگان نیز برای تأمین داروی مردم در کنار شما هستیم.

  وی تصریح کرد: در ابعاد نظارتی، کمیسیون بهداشت درمان درمورد دارو یکسری نگرانی‌هایی از گذشته داشته و موضوع تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو مطرح بوده است، اما پیگیری ها در حوزه برخورد با تخلف‌ در این دوره به صورت جدی دنبال می‌شود.

  به گفته نوبخت موضوعاتی درمورد ارز دارو توسط وزیر بهداشت بیان شد که ابعاد عمومی و جهانی پیداکرده  و در جهت مبارزه با تخلفات اقداماتی شروع‌شده است که مجلس هم در این زمینه پیش‌گام و در کنار سازمان غذا و دارو است. اگر کسانی بخواهند به هر نوع به ارز دارو و تجهیزات دست‌درازی کنند به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست و جنایت در حق بشری محسوب می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت و جمعیت بزرگ داروسازان شریف سال‌ها زحمت کشیدند و در مورد گروهی که این حوزه را آلوده کرده‌اند، اظهار نگرانی می‌کنند.

  نوبخت با تأکید بر اهمیت تأمین داروی کشور، گفت: انتظار داریم سازمان غذا و دارو در مسیر شفافیت، در صورت ملاحظه تخلف، مورد را گزارش کند تا قوه قضائیه به آن رسیدگی کند، به دلیل اهمیت موضوع دارو  این را بدانید که تنها نیستید و ما در کنار سازمان غذا و دارو تمام اقدامات تکالیفمان را درجایی که لازم است سوال، استیضاح، تفحص و اقدامات دیگر را انجام خواهیم داد.

  برچسب ها :

  نظرات