آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ , Sunday 28 February 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103693
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  نیرو های امنیتی کشور هرگونه تحرک مزدوران را بی پاسخ نمی گذارند/ تاکید رهبری بر باز کردن فضای نقد در جامعه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به چهل سالگی اقامه نماز جمعه اظهار کرد: گرد همایی سالانه ائمه جمعه کشور و دیدار با مقام معظم رهبری آغاز گردید که ایشان در چند فصل مهم افق جدیدی را پیش روی ائمه جمعه باز کرده که قطعا باید این رهنمود ها به صورت جدی توسط ارکان نماز جمعه اجرایی شود.

  وی با اشاره به رهنمود های رهبر انقلاب بیان کرد: رهبر انقلاب در این دیدار در خصوص پرهیز از تزریق روحیه یاس و نا امیدی و تزریق امید به بدنه جامعه، کیفیت خطبه ها و غشای مسائل اعتقادی، سیاسی و ارتباط با بدنه عمومی جامعه خصوصا جوانان، باز کردن فضای نقد و انتقاد به تاکید ویژه ای داشته که قطعا باید نصب العین امامان جمعه و سازمان نماز جمعه قرار گیرد.

  امام جمعه محمودآباد افزود: آقا در مسائل بین المللی مبتلا به کشور به تکبر اروپایی ها پرداخته و پرورش اروپایی ها و انگلیسی ها را از عجایب دانسته و به ادامه کاهش تعهدات برجامی و اجرای دقیق برنامه و عدم توجه به هیاهوی آمریکا و اذناب وی در اروپا دستورات ویژه را صادر و نتیجه این فشار ها، جوشش درونی ملت در بخش های مختلف را شامل شده که قطعا خط مقاومت را تثبیت و تقویت خواهد کرد.

  موسوی در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به فضای امنیتی پیرامون ایران بیان داشت: جبهه استکبار جهانی و سازمان های اطلاعاتی در جنگ با جبهه امنیتی کشور با توجه به عمق نفوذ ایران اسلامی در عرصه های مختلف وارد ساز و کار های جدی شده و همه تروریست ها و گروهک های نفس بریده متواری در همه دنیا را سازماندهی و با کمک های مالی و پشتیبانی ان ها برای ناامن کردن مرز های کشور بسیج که نمونه های ان را در مرز های شرقی و غربی کشور در چند ماه اخیر هستیم.

  وی خطاب به دشمنان ایران اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان این مرز و بوم بدانند که حافطان حریم امنیتی و دفاعی کشور با هوشیاری کامل به هرگونه تحرکی پاسخ قاطع داده و لانه های مزدوران اذناب را در هر نقطه ای که آغاز به توطئه کنند با دقیق ترین عملیات در هم خواهد کوبید. و ننگ و خواری ابدی را بر پیشانی انها حک خواهد کرد.

  خطیب جمعه محمودآباد ادامه داد: ارتجاع و حکام خائن عرب در منطقه بدانند که فضای امنیتی ایران جای دست اندازی نبوده و از صبر و خویشتن داری نیرو های امنیتی و مسلح کشور نباید سوء استفاده شود چه اینکه ان ها و اربابانشان جرات دست اندازی به حصن حصین این کشور را نداشته و اقتدار امنیتی امروز ایران پهنه منطقه‌ای داشته و این را همگان می دانند.

  موسوی با اشاره به اقدامات سیاستمداران  مستکبرجهان در روابط بین الملل بیان کرد: جهان سیاست در روابط بین الملل در حاد ترین شرایط خود قرار گرفته و سیاستمداران بی وجدان و مستکبر جهان هر کاری را که تشخیص میدهند در حق کشور ها و ملت ها اعمال کرده و آبایی از اقدامات خود ندارند. بعصی کشور ها که خود را حاکم بر جهان می دانند هر تصمیمی را که به مصلحت کشور و منافعشان می دانند اتخاد و اجرا می کنند.

  وی به مشکلات فراوانی که در دنیا به وجود آمده اشاره کرد و افزود: نوع تصمیمات رئیس جمهور آمریکا و بعضی مقامات کشور های هماهنگ شرایطی را به وجود آورده که دنیا را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.

  این مسئول تضییع حقوق ملت ها، تحمیل نا امنی کشور ها، تروریست دانستن گروه ها و جنبش های مقاومتی، تحریم ظالمانه کشور ها، دزدی دارایی های کشور ها، دسته بندی تروریست ها به خوب و بد سرکوب خواسته های ملت های تحت ستم.، تسلیح و حمایت از تروریست ها برای نا امن کردن کشور های مستقل، طراحی کودتا در کشور ها به قیمت نا امنی و خونریزی را درهم ریزی های جهانی عنوان کرد.

  وی با توجه به در هم ریزی های آمریکا و اذناب آن در دنیا خبرداد: در گذر از این شرایط باید از نظام جمهوری اسلامی و مردم مقاوم و صبور ایران با موقع شناسی به آمادگی، حفط وحدت، پرهیز از اختلافات و مقاوم کردن جبهه داخلی در همه زمینه ها بپردازند.

  موسوی با اشاره به توقیف کشتی حامل سوخت قاچاق در ایران اظهار کرد:  نیروی دریایی یک شناور خارجی که حامل  یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در جنوب جزیره لارک بود را در جزیره خلیج فارس توقیف کرده که این کشتی ظرفیت ۲ میلیونی دارد و با ۱۲ خدمه  در حال عزیمت برای تحویل سوخت قاچاق دریافتی از لنج های ایرانی به کشتی های بیگانه در مناطق دور تر بود.

  خطیب جمعه محمودآباد در پایان گقت: این خبر دقیقا دوروز پس از وعده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دزدی و راهزنی دریایی انگلیس در مورد کستی نفتی ایران ثروت ملی را چپاول کند و آمریکا و انگلیس قصد دارند نفتکش های خلیج فارس را اسکورت کند. آن ها به دنبال تشکیل یک شکاف دریایی بوده و اولین واکنش ایران به اقدام خباثت آمیز انگلیس در دزدی نفت کش ایران که این کشتی با پرچم انگلیس بود است.

  برچسب ها :

  نظرات