آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ , Monday 8 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103683
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  گاندو مصداق بارز شفاف‌سازی در راستای بیانیه گام دوم بود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ کامیاب کارشناس و منتقد سیما در مورد سریال “گاندو” در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه گاندو مصداق بارز مطالبگی و شفاف‌سازی است که رهبر معظم در بیانیه گام دوم  از ویژگی‌های جوانان انقلابی نام بردند، اظهار کرد: سریال‌های با مضمون امنیتی علاوه بر توانایی ذاتی در جذب مخاطب، می‌توانند رسالت‌های متعدد دیگری را نیز بر دوش داشته باشند.

  وی افزود: آگاهی رسانه به مخاطبان مجموعه‌های نمایشی می‌تواند از اولویت‌های ساخت چنین سریال‌هایی باشد، در واقع بستر سرگرمی و سریال می‌تواند بیش از هر فرم رسانه‌ای دیگری مخاطب را با چالش‌های امنیتی و راه‌حل آنها آشنا کند.

  کارشناس و منتقد حوزوی همچنین اضافه کرد: سریال گاندو از آن دست اتفاقاتی است که کمتر در صدا و سیما دیده می‌شود به خصوص در سال‌های اخیر که سریال‌های نمایشی تولید رسانه ملی به نسبت دهه های گذشته، اُفت چشمگیری هم داشته است.

  وی ادامه داد: ارزش‌های سریال گاندو به گونه‌ای است که به نظر من می‌تواند در آینده، به یک الگو در این گونه سریال‌سازی تبدیل شود، به شرط آن که حمایت‌های مادی و معنوی از این دست آثار کماکان وجود داشته و بلکه تقویت شود.

  کامیاب با اشاره به اینکه این دغدغه هر ایرانی است که از کشور، اعتقادات و مردمش حراست کند، افزود: مردم ما این روز‌ها خیلی تحت فشار هستند و ما بیشتر از ناحیه دشمنان داخلی ضربه می‌خوریم، اینکه برخی در داخل کشور با رفتار و کلام خود آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

  وی با بیان اینکه برخی ناآگاهانه در جهتی حرکت می‌کنند که مردم را آزار می‌دهد از فشار‌های اقتصادی گرفته تا فرهنگی و … این‌ها همه تحت الشعاع خیانت‌هایی قرار گرفته که منجر به خیانت می‌شود، تصریح کرد: این همان دغدغه‌ای بود که در گاندو به خوبی پرداخته شد و کمی که پیش رفتیم متوجه شدم جزو مطالبات خودم نیز هست و اصطلاحا یقه‌گیری کنیم از افرادی که این خیانت‌ها را انجام می‌دهند.

  کارشناس و منتقد حوزوی با اشاره به اینکه در این سال‌ها هرکسی توانسته تا از قدرت و ثروت در جهت منافع شخصی و ضربه زدن به منافع ملی استفاده کند باید با او برخورد شود. حالا می‌خواهد پشت سر هرکسی خود را مخفی کند، گفت: همه ما می‌دانیم که مسؤولان نظام حاضر نیستند هیچ ضربه‌ای به منافع ملی کشور بخورد و در خط مقدم حفاظت از کشور قرار دارند، اما نمی‌توان کتمان کرد که ممکن است کسانی در حاشیه این افراد سوء استفاده نکنند.

  وی ادامه داد: در سریال گاندو خیلی راحت می‌توانستیم به این موضوع دامن زده شده، برای مثال اگر اطرافیان من در عملکردشان اشتباه و غفلتی دارند این وظیفه من است که شفاف‌سازی کنم و اگر بی‌تفاوت باشم، من مسؤول هستم و باید پاسخگو باشم.

  کامیاب با اشاره به اینکه در اینجا هم هدف گاندو این است که برای مردم شفاف‌سازی کند، اضافه کرد: در گاندو سعی شده در سریال‌سازی مردم را آگاه کند و بگوید که می‌توان مطالبه کرد و به طور نمایشی در منظر عموم قرار داد، اما یک روی دیگر سکه این است که بخشی از ماجرا درام و نمایشی است و در نمایش ممکن است مواردی پررنگ و کمرنگ شود؛ بدین منظور به جهت مصلحت منافع ملی خط قرمز‌هایی لحاظ کردیم که منجر به اتهام ناروا و تحریف تاریخ نشده باشد و شخصیت‌های برجسته نظام به ناحق از این موضوع ضربه نخورند.

  وی در پایان گفت: دست از این مطالبه برنمی‌داریم و معتقدیم هر فردی که به امنیت ملی ضربه زده باید محاکمه شود و وقتی فیلم‌نامه را مطالعه کردم به تمام این موارد رسیدم.

  برچسب ها :

  نظرات