آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ , Friday 5 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103673
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ورود افراد نااگاه به مسائل و معضلات زیست محیطی کشور

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حمید ظهرابی عصر امروز در مراسم تجلیل از سبزپوشان بی‌ادعای این استان(محیط‌بانان غیور استان) با بیان اینکه افت محیط زیست ورود افراد نااگاه به مسائل و معضلات زیست محیطی کشور است، اظهار کرد: در برخی مسائل سازمان محیط زیست از لحاظ فنی اظهارنظرهای غیرعلمی می‌شود که در جامعه خریدار دارد.

  *تغییر کاربری ۷۰ هزار هکتار از مناطق چهارگانه در کشور

  وی با اشاره به اینکه حفاظت محیط زیست با زد و خورد صیانت نمی‌شود و باید مشارکت مردم را داشته باشیم، تصریح کرد: از حدود ۱۸ میلیون هکتار مساحت مناطق چهارگانه ۷۰ هزار هکتار تغییر کاربری دادند.
  معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست کشور همچنین میانگین جمعیت پرندگان مهاجر در ۳۰ ساله اخیر در مازندران را ۶۵۰ هزار قطعه عنوان کرد و ادامه داد: به دروغ در رسانه‌های بین‌المللی از قتل‌وعام یک‌میلیون پرنده به صورت هر ساله در فریدونکنار خبر می‌دهند.

  *جلوی تخریب محیط زیست را می‌گیریم

   رئیس کل دادگستری مازندران نیز در این همایش با بیان اینکه در حمایت از محیط زیست جلوی تخریب می‌ایستیم، گفت: وظیفه ذاتی سازمان محیط زیست صیانت از مواهب الهی است.
  حجت‌الاسلام محمدحسن اکبری با اشاره به اینکه ما به عنوان دستگاه قضایی برخود فرض می‌دانیم که از محیط بانان حمایت کنیم، اظهار کرد: حاکمیت باید شرعا و ذاتا حامی محیط بانان باشد و محیط بانی کار جهادی است و یاور شما خداوند خواهد بود.

  *مازندران مرکز پرنده‌نگری در دنیا شود

  همچنین دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران نیز در این همایش با اشاره به اینکه خودم را مدافع محیط زیست می‌دانم،گفت: کنار شما محیط‌بانان هستیم چون وظیفه شرعی و قانونی ما است.

  سیدیونس حسینی‌عالمی با بیان اینکه محیط زیست شاهرگ حیاتی طبیعت محسوب می‌شود، افزود: از امروز برای حفظ پرندگان مهاجر همت کنیم تا حوادث غیرقابل دفاعی که برای مازندران؛ تکرار نشود.

  وی تاکید کرد: مازندران با توجه به قابلیت و زیست‌بومی که دارد باید به محل پرنده‌نگری در دنیا تبدیل شود.

  *تجلیل از ۹۵ محیط‌بان مازندرانی

  مدیرکل محیط زیست مازندران نیز در این همایش که میزبان این برنامه نیز بود، با اعلام اینکه براساس عملکرد سازمان محیط زیست، مازندران در مجموع شاخص‌ها رتبه نخست را کسب کرد، گفت:  از تعداد ۲۴۳ محیط بانان مازندرانی ۹۵ نفرشان در طول سه سال برگزاری آیین تکریم مورد تجلیل قرار گرفتند.

  برچسب ها :

  نظرات