آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ , Tuesday 2 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103658
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  راه‌اندازی مرکز قلب غرب مازندران از مهم‌ترین نیازهای درمانی است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ قاسم احمدی‌لاشکی در گفت‌وگو با برنامه رادیویی «پیام مازندران» با اشاره به سفر یک روزه وزیر بهداشت و درمان به غرب مازندران درباره برخی اتفاقات رخ داده و کلیپ‌های پخش شده از این سفر، اظهار کرد: عقب‌‌ماندگی بهداشت و درمان غرب مازندران مربوط به سال‌های گذشته است که واقعاً کمبودها به دلیل بی‌توجهی از گذشته جدی است.

  وی با بیان اینکه طی چند سال اخیر متولیان بهداشت و درمان تلاش‌ها و پیگیری‌های بسیار خوبی داشتند، افزود: دو دانشگاه علوم پزشکی در بابل و ساری تنها با ۳۰ کیلومتر اختلاف فاصله داریم و تعداد زیادی از هیأت علمی جذب این دو دانشگاه علوم پزشکی شدند.

  نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یک اشکال اجرایی و اداری در این زمینه وجود دارد و چون ما غرب مازندران به بابل نزدیک‌تر است اما در حوزه بهداشت و درمان زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ساری قرار دارد و بنابراین فاصله رامسر تا ساری را باید مدنظر قرار دهیم و اگر فردی عادی بخواهد از رامسر تا ساری بیاید و برگردد در مجموع ۹ ساعت فقط باید در راه باشد.

  وی تأکید کرد: گِلِه‌مندی من از متولیان بهداشت و درمان در وزارت‌خانه و به ویژه دانشگاه علوم پزشکی این است که اجازه نمی‌دهند توزیع عادلانه در این زمینه صورت بگیرد و بخشی از این توان و قدرت خدمات آموزش پزشکی در غرب مازندران مستقر شود و فعالیت کند.

  احمدی‌لاشکی با اشاره به اهمیت زیرساخت‌های درمانی یادآور شد: وزارت علوم چند سال قبل به این نتیجه رسید که غرب مازندران حتی یک دانشگاه دولتی ندارد و به همین دلیل دانشکده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری غرب مازندران را در نوشهر ایجاد و راه‌اندازی شده است و بنابراین در همین راستا می‌تواند دانشکده پیراپزشکی غرب مازندران را نیز راه‌اندازی کرد و از انجایی که بیمارستان‌های منطقه از نظر نیروی انسانی تأمین نیست، با ایجاد این دانشکده، هیأت علمی پزشکی وارد این منطقه می‌شود.

  وی حضور وزیر بهداشت و درمان در شهرستان‌های نوشهر و چالوس و دیدار مستقیم و چهره به چهره با مردم و شنیدن بی‌واسطه درد و دل‌ها و دغدغه‌های آنان بسیار با ارزش دانست و گفت: مرکز قلب در غرب مازندران یکی از مهم‌ترین نیازهای درمانی است که باید راه‌اندازی شود.

  این مسؤول با بیان اینکه در بیمارستان نوشهر، یک طب اورژانس نداریم و این اصلاً زیبنده بهداشت و درمان نیست، تصریح کرد: ساختمان اورژانس نوشهر اصلاً در شأن مردم نیست و به همین جهت عملیات احداث ساختمان جدید اورژانس آن آغاز شده و در حال  انجام است و شخص وزیر بهداشت و درمان قول تخصیص اعتبار برای این پروژه را داد.

  وی ابراز کرد: در بخش دیالیزی، فضای فیزیکی کافی در چالوس و نوشهر نداریم، هر چند کارهای خوبی در چند سال اخیر برای رفع مشکلات در این حوزه صورت گرفته است ولی باز هم به خاطر تعداد بیماران این بخش، لازم است این بخش تجهیز و تقویت شود.

  نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی خاطرشان کرد: زمانی که فرماندار چالوس بودم یک بار هم رئیس دانشگاه علوم پزشکی وقت، نیامد ببیند که در بیمارستان این شهرستان چه می‌گذرد ولی امروز همه می‌بینید که از وزیر، قائم مقام وزیر، معاونان وزیر، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، رؤسای دانشگاه علوم پزشکی آمدند و اثرات مثبتی از خود به جای گذاشتند.

  وی با اشاره به اینکه در بحث نیروی انسانی حاذق در مراکز درمانی حوزه انتخابیه با مشکلاتی رو به‌رو هستیم، اظهار کرد: انتظار از دانشگاه علوم پزشکی مازندران داریم تا نیروهایی را به منطقه ما بفرستند که دلسوز باشند، بایستند و خدمات بدهند.

  احممدی‌لاشکی گفت: حضور جمعیت شناور در استان مازندران به علت گردشگرپذیر بودن باید دیده شود زیرا با امکانات شهرستانی، خدمات ملی داده می‌شود و البته وزیر بهداشت و درمان در این‌باره وعده داده است تا موضوع مورد مطالعه قرار بگیرد و این مسائل برای همیشه حل و فصل شود.

  برچسب ها :

  نظرات