آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ , Monday 8 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103656
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  چهارصدمین مسکن معلولان مازندران به بهره‌برداری رسید

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ وحید حسین‌زاده در مراسم بهره‎برداری از پروژه‎های هفته بهزیستی شهرستان آمل با اشاره به اینکه نگاه بهزیستی به جامعه، محرومیت‌زدایی است و این امر در مراکز غیردولتی نیز تزریق شده، اظهار کرد: بهزیستی ۱۸۰ نوع خدمت ارائه می‌کند که این خدمات از تولد تا سالمندی را شامل می‌شود.

  وی با بیان اینکه گستره خدمات بهزیستی موجب شده است تا به یک نهاد تخصصی در حوزه اجتماعی تبدیل شود، تصریح کرد: امروز ۵۰۰ هزار مازندرانی در سازمان بهزیستی خدمات مستمر و غیرمستمر دریافت می‌کنند.

  معاون اجتماعی اداره‌کل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی تنها نهادی است در مناطق آسیب‌پذیر فعالیت می‌کند، بیان کرد: رهبری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از حاشیه‌نشینی، اعتیاد، طلاق تأکید دارند اما بسیاری از دستگاه‌ها در این حوزه فعال نیستند. بیش از ۳۰ دستگاه باید در مناطق آسیب‌پذیر فعالیت داشته باشند در حالی که بهزیستی در این امر تنها است.

  این مسؤول با تأکید بر اینکه امروز سن آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و خودکشی در جامعه کاهش یافته است، تصریح کرد: امروز بخش مهمی از طلاق از عدم مدیریت در فضای مجازی است و این بخش تبدیل به تهدیدی برای خانواده‎ها شده است.

  حسین‌زاده با اشاره به اینکه کاهش سن آسیب مانند خودکشی زنگ خطری برای خانواده‌ها است، عنوان کرد: باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و مراکز خدمات اجتماعی استفاده کرد و این آسیب‌ها را کاهش داد.

  وی با بیان اینکه نبود نشاط اجتماعی موجب گرایش جوانان به سوی نشاط کاذب و موادمخدر می‌شود، از به روز شدن تولید انواع موادمخدر صنعتی در دنیا و کشور خبرداد و افزود: امروز به جای نگاه صرف آموزشی باید نگاه پرورشی و اجتماعی به نوجوانان و جوانان داشت و آنان را در برابر این آسیب‌ها واکسینه کرد.

  * بهره‌برداری از چهارصدمین مسکن معلولان مازندران

  معاون اجتماعی اداره‌کل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه برای ۴۷۰ خانواده دو معلول فاقد مسکن در مازندران ساخت مسکن برنامه‌ریزی شده که امروز چهارصدمین واحد آن به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: ۷۰ واحد مسکن دیگر نیز در دست تکمیل و واگذاری است.

  حسین‌زاده با بیان اینکه در پنج سال گذشته، ۳ هزار و ۶۰۰ مسکن در استان مازندران ساخته شده و با اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی به محرومان و افراد تحت پوشش بهزیستی واگذار شده است، خاطرنشان کرد: بهزیستی در مجموع با هزینه‌های انشعابات و حمایت دیگر، ۸۰ میلیون تومان به ساخت مسکن معلولان کمک می‌کند.

  وی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین رویکرد بهزیستی در حوزه اجتماعی، توانمندسازی و ایجاد فرصت‌های شغلی است، گفت: در پنج سال گذشته، ۱۲ هزار فرصت شغلی برای افراد تحت پوشش بهزیستی در مازندران ایجاد شده است.

  به گزارش آوای شمال به نقل از فارس، به‌مناسبت هفته بهزیستی، دو واحد مسکن معلولان، مرکز آسیب‌زنان ویژه، فرصت شغلی دو معلول و بازدید از خانواده دو شهید بهزیستی در آمل صورت گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات