آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ , Thursday 4 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103651
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مراجعه ۱۵۰۰ زائر ایرانی به درمانگاه‌های مدینه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت الله روستا رئیس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت در مدینه منوره پس از بازدید نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت از سه درمانگاه زائران ایرانی در مدینه گفت: روزانه به‌طور میانگین حدود ۱۳۰ بیمار به این درمانگاه‌ها مراجعه می‌کنند که عمده آنان از مشکلات عضلانی، کوفتگی جسمانی و سرماخوردگی گله دارند.

  وی بروز چنین مشکلات و بیماری‌هایی را با توجه به راه رفتن زیاد برای زیارت و خستگی ناشی از هوای داغ روزهای تابستان در سرزمین عربستان، طبیعی دانست و گفت: در مجموع، می‌توان گفت زائران مشکل خاصی از نظر بیماری تاکنون نداشته‌اند و روند ارائه خدمات درمانی به آنان به صورت روان و آرام در حال انجام است.

  محمودرضا فقیهی مدیر عملیات پزشکی حج ۹۸ نیز از ارائه خدمات درمانی به زائران ایرانی در سه سطح خبر داد.

  وی گفت: در سطح یک، در تمامی هتل‌ها، پزشکان عمومی برای خدمات رسانی به زائران مستقر هستند، در سطح ۲، درمانگاههای تخصصی در مکه و مدینه به زائران خدمات درمانی ارائه می‌دهند و در سطح ۳، بیمارستان مجهز ایران در مکه و بیمارستانهای سعودی به کمک بیماران ما خواهند آمد.

  مدیرعملیات پزشکی حج خاطرنشان کرد: اگر زائری نیاز به خدمات درمانی ویژه نظیر جراحی، دیالیز و بستری خاص داشته باشد، بر اساس توافق با طرف سعودی، این خدمات از بیمارستانهای این کشور دریافت خواهد شد.

  فقیهی یادآور شد: پزشکان ایرانی عرب زبان به عنوان رابط هیأت پزشکی حج ایران با بیمارستان‌های سعودی، فرایند خدمت‌رسانی به زائران و مرکز پزشکی حج را تسهیل می‌کنند.

  وی تصریح کرد: در حال حاضر، جای هیچگونه نگرانی در زمینه ارایه خدمات پزشکی و درمانی به زائران ایرانی وجود ندارد.

  به گزارش فارس، درمانگاه‌های ایران در مدینه در سه هتل راما المدینه، ریاض المهاجرین و الجاد المدینه مستقر هستند.
  تاکنون از مجموع ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی حدود ۱۳ هزار نفر وارد مدینه شده اند و سایر زائران در روزهای آینده از طریق مدینه و مکه برای انجام مناسک حج، خود را به سرزمین وحی خواهد رساند.

  برچسب ها :

  نظرات