آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ , Monday 1 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103641
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  عوارض کشیدن زودرس دندان شیری

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی رشیدیان، نایب رئیس انجمن دندان‌پزشکی‌ کودکان ایران در آستانه برگزاری هجدهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکی کودکان ایران اظهار داشت: دندان‌های شیری کودکان از ۶ ماهگی شروع به رویش می‌کند و تا سه سالگی کامل می‌شود.

  وی در ارتباط با عوارض کشیدن دندان‌های شیری کودکان، گفت: خارج کردن زودرس و بدون توجیه دندان‌های شیری از چند جهت سبب بروز مشکل می‌شود؛ جدا از بروز اختلال در جویدن مواد غذایی، دندان‌های جانشین دائمی مسیر رویشی صحیح خود را از دست داده و سبب کاهش طول قوس فکی خواهد شد.

  نایب رئیس انجمن دندان‌پزشکی کودکان ایران ادامه داد: در بعضی موارد با بررسی کلینیکی و رادیو گرافیک، دندانپزشک به این تصمیم می‌رسد که درمان دندان شیری امکانپذیر نیست و یا باقی ماندن آن سبب آسیب به جوانه دندان دائمی می‌شود؛ در این صورت دندان شیری خارج شده و از فضای نگهدارنده برحسب مورد، برای حفظ مسیر رویشی مناسب دندان‌های دائمی جایگزین استفاده می‌شود.

  رشیدیان با عنوان این مطلب که درمان دندان‌پزشکی برای کودکان در هر سنی امکانپذیر است و این امر در مورد درمان‌های زیبایی نیز صادق است، افزود: متخصصین دندان‌پزشکی کودکان با توجه به میزان همکاری کودک ممکن است این درمان‌ها را در کلینیک   یا در اتاق عمل تحت بیهوشی و یا آرام‌بخشی انجام دهند.

  وی به هجدهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکی کودکان ایران که از یکم تا چهارم مرداد ۹۸ در دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد، اشاره کرد و گفت: عنوان کنگره امسال، «دندان‌پزشکی کودکان مبتنی بر شواهد؛ مفاهیم نوین» در نظر گرفته شده است.

  این متخصص دندان‌پزشکی کودکان تاکید کرد: تجارب اندوخته شده بر پایه دانش روز و شواهد کلینیکی در روند درمان بیماران در حیطه دندان‌پزشکی کودکان، افقی نوین را فراروی همکاران قرار داده است و این فرصت را فراهم می‌سازد تا مطلوب‌ترین روش‌های درمانی در جهت ارتقا سلامت بیماران به کار گرفته شود.

  وی با بیان اینکه سخنرانی‌ها و کارگاه‌های متعددی جهت افزایش مهارت‌های علمی و عملی همکاران در نظر گرفته شده است، گفت: امیدواریم با توجه به توانمندی همکاران در سراسر کشور، امکان تبادل اطلاعات در بالاترین سطح ممکن فراهم شود.

  برچسب ها :

  نظرات