آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ , Monday 8 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103635
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  کمک ۲۰۰ میلیارد تومانی مردم به هلال احمر برای کمک به سیل زدگان

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ نشست خبری با موضوع ستاره‌های جمعیت هلال احمر؛ کمپین مشارکت ورزشکاران و هنرمندان که با همت پایگاه اینترنتی ورزش ۳ برگزارشده است،امروز در سازمان جوانان جمعیت  هلال احمر برگزار شد.

  در این نشست شهاب الذین صابونچی رئیس سازمان  جوانان هلال احمر اظهار داشت: بررسی‌های علمی و تجربه ها نشان می‌دهد بعد از گذشت  چند هفته نیازهای مردم مناطق سیل زده بیشتر می‌شود.

  وی ادامه داد:موضوع کودکان و نوجوانان مورد توجه جدی ما قرار دارد و در روزهای اول سعی شد فضای شادی برای کودکان و نوجوانان فراهم شود.

  صابونچی  اضافه کرد: اکنون تعداد زیادی کتاب و اسباب بازی برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده جمع آوری شده و در این مناطق توضیح می‌شود.

  محمد نصیری  رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر اظهار داشت: در فروردین امسال به میزبانی فدراسیون گلف اعلام شد تا با همکاری ورزشکاران و هنرمندان کمک های برای  سیل زدگان  جمع آوری شود.

  وی ادامه داد: از دوم فروردین ماهرانه وان جمع آوری کمک های مردمی آغاز شد و تا به امروز رکوردی درحال مشارکت مردمی به جا گذاشته‌ایم.

  رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر بیان داشت: در بخش مشارکت نقدی تا به امروز ۲۰۰ میلیارد تومان کمک نقدی از سوی مردم جمع آوری شده و به حساب های هلال احمر واریز شده است.

  نصیری با بیان اینکه میزان کمک غیر نقدی مردم ۱۵۲ میلیارد تومان است،گفت:رقم مشارکت نقدی برای اولین بار در طول دوران جلب مشارکت ها نسبت به کمک های غیر نقدی افزایش داشته است و میزان مشارکت نقدی۵۰  میلیارد تومان بیشتر از کمک غیر نقدی است.

  وی از ارسال ۱۰ هزار پکیج  لوازم خانگی برای مناطق سیل زده خبر داد و گفت: دو هزار پکیج از این تعداد به مناطق سیل زده استان لرستان اختصاص دارد و به افرادی اهدا می شود که اسباب و اثاثیه آنها دچار آسیب شده است.

  رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر  با تاکید بر اینکه این توضیح لوازم خانگی در همه استانهای سیل زده ادامه خواهد داشت،افزود: در کمپین سیل مهربانی که از ابتدای فروردین راه‌اندازی کردیم بالغ بر ۲۷۰ ورزشکار و هنرمند ملی کشور مشارکت دارند.

  نصری اضافه کرد: ورزشکاران و هنرمندان با اهدا و فروش مدال‌ها و البسه و هدایای خود در یک حراجی وجه آن را برای کمک به سیل زدگان اختصاص می دهند.

  عزیزی رئیس فدراسیون گلف نیز اظهار داشت: شخصیت حقوقی و حقیقی هر فردی اعم از ورزشکار و هنرمند و رسانه به عنوان معلم جامعه شناخته می‌شود.

  وی ادامه داد: ارزش این کار و مشارکت ورزشکاران و هنرمندان در کمک به سیل زدگان در مداومت و ممارست آن است.

  عزیزی اضافه کرد: دو پیشنهاد دارم؛ اول اینکه این کمپین کمک رسانی به خارج از مرزها گسترش پیدا کند و و ستاره هایی که در سراسر دنیا در کار خیر پیشقدم هستند نیز در این مسیر مشارکت داشته باشند.

  رئیس فدراسیون گلف افزود: پیشنهاد دوم این است که برای اینکه این حرکت مشهودتر باشد این فعالیت در یکی از تالارهای بزرگ و با حضور هواداران هر چهره انجام شود ؛به شکلی که هر هوادار بتواند صندلی برای خود خریداری کند و در نهایت کمک های مالی از این طریق جمع آوری شود.

  در ادامه این نشست لیلابلوکت، هنرمند سینما و تلویزیون و الناز کمپانی قهرمان دو و میدانی، عادل مجللی قهرمان قایق رانی و ابراهیم صادقی سرمربی سایپا از جمع آوری و مشارکت در این کار خیر مطالبی بیان کرده و مردم را به مشارکت در این کمپین جمع آوری کمک برای سیل زدگان دعوت کردند.

  همچنین تابلوی نقاشی از سوی لیلا بلوکات و داروی عادل مجللی قهرمان قایق رانی برای فروش و کمک به سیل زدگان عرضه شد.

  برچسب ها :

  نظرات