آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ , Sunday 7 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103633
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > ورزشی
 •   

  احداث خانه وزنه‌برداری مجهز در همه استان‌های کشور/ مازندران پایه‌های اساسی وزنه‌برداری است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی مرادی عصر امروز در حاشیه برگزاری مسابقات سراسری وزنه‌برداری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که در ساری در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مازندران همیشه یکی از پایه‌های اساسی استعدادیابی و نخبه‌پروری وزنه‌برداری کشور بوده و کماکان است.

  وی افزود: قوی‌ترین نوجوان و جوان جهان در رشته وزنه‌برداری متعلق به مازندران است که در قهرمانی جهان رتبه نخست را کسب کرد.

  رئیس فدراسیون وزنه‌برداری با بیان اینکه از دو هفته آینده کار احداث خانه وزنه‌برداری جدید در مازندران را اجرایی می‌کنیم، افزود: هر مکانی که خود استان تشخیص دهد احیای خانه وزنه‌برداری را در آن پیگیری خواهیم کرد.

  مرادی با بیان اینکه طرح احداث خانه‌های وزنه‌برداری مربوط به وزارت ورزش نیست بلکه تفاهم‌نامه بین فدراسیون وزنه‌برداری و بنیاد مربوطه است، تصریح کرد: تا دوران چهار ساله آینده فدراسیون، یک خانه وزنه‌برداری تجهیز شده به همه استان‌های کشور تحویل می‌دهیم.

  وی خاطرنشان کرد: در هر خانه وزنه‌برداری دو مربی آموزش دیده جذب می‌شوند و حقوق آنها را همان بنیاد پرداخت می‌کند.

  رئیس فدراسیون وزنه‌برداری در ادامه با بیان اینکه دانشگاه آزاد فعالیت مناسبی در برگزاری مسابقات وزنه‌برداری دارد، ادامه داد: برگزاری مسابقات وزنه‌برداری دانشجویی دانشگاه آزاد باید در سطح دانشگاه‌های کشور گسترده‌تر شود و امیدواریم دانشگاه آزاد پا را فراتر بگذارد تا دانشجوهای مستعد آن در مسابقات جهانی شرکت کنند.

  برچسب ها :

  نظرات