آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ , Sunday 28 February 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103629
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  گاندو؛ روایتی نیمه‌عریان از پنجره‌ای رو به حیاط خلوت سیاسیون

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ هادی ابراهیمی مدیرکل صدا وسیمای مازندران و از فعالان رسانه‌ای استان درباره سریال گاندو در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری اظهار کرد: گاندو سریالی است متناسب با استانداردهای ذهنی و عینی نسل نو در صنعت فیلم‌سازی امروز با روایتی نیمه‌عریان از پنجره‌ای رو به حیاط خلوت سیاسیونی است که گاهی اوقات و شاید هم غالبا به نفع دستپخت‌های بیگانگان، تغییر ذائقه می‌دهند تا از موهبت سفره‌نشینی با آنها محروم نشوند.

  وی با اشاره به مخالفت عجولانه و غیرحرفه‌ای با گاندو که حتی به جلوه‌های هنری آن هم گیر داده شد، افزود: هراس از باب شدن ادبیاتی که منجر به زیر سؤال رفتن منش بیگانه‌نواز تکنوکرات‌هایی است که شبیه روشنفکران غربگرای مشروطه، طلبکارانه بر کرسی‌های قدرت تکیه می‌زنند و نهایتا ”نیز واضع نظریه مشروطه مشروعه را به دار مجازات می‌برند!» از ویژگی گاندو بوده است.

  مدیرکل صدا و سیمای مازندران خاطر نشان کرد: گاندو روایت هنری حقیقت تلخ وابستگی‌های فکری و روانی آنانی است که در پروژه‌های نفوذ خواسته یا ناخواسته به دشمن کمک کرده و اگر خودشان آلوده به جاسوسی یا اجرای دستورات سری بیگانگان نباشند، قطعا ” زمینه ساز حضور نااهلان و نامحرمانی در سلسله مراتب دسترسی به اسرار و اخباری هستند که یکایک آنها می‌تواند سرنوشت یک نظام و یک جامعه را رقم بزند!.

  وی گفت: مشکل جامعه با سریال گاندو نیست، بلکه مشکل ما استحاله تدریجی جامعه و نظام و مشخصا در عرصه‌های مشارکت مدنی است که با جوسالاری و استفاده از روانشناسی تبلیغ و سایر علوم رفتاری، جیسون‌ها را حتی اگر خودشان هم به جاسوسی اعتراف کنند، تبرئه کرده و از آنها دلجویی به عمل می‌آورند!

  ابراهیمی افزود: مشکل ما با پدیده نفوذ به لایه‌های بالایی مدیریت نظام است که از طریق آقازاده‌ها و برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌ها و سایر اقوام دور و نزدیک و نیز اطرافیان ناباب اتفاق افتاده و همچنان در شرف وقوع است.

  مدیرکل صدا و سیمای مازندران اضافه کرد: گاندو را کسانی مورد تهاجم قرار داده‌اند که یا رأسا  آلوده‌اند و یا به آلوده‌پروران اعتماد نابه‌جای حزبی و جناحی و طیفی دارند.

  وی تصریح کرد: ما باید به‌طور جدی از پاسداران گمنام در سازمان اطلاعات سپاه تشکر به عمل آوریم که با روحیه انقلابی و ولایی و ساخت سریال فاخر و جذابی مانند گاندو که بیشترین مخاطب مخصوصا مخاطبان جوان را به خود اختصاص داده، نگاه دیگری را به افکار عمومی اضافه کردند تا در مسیر بصیرت‌افزایی، خلاءها و حفره‌های موجود در جامعه را ترمیم کرده و مانع از ایراد آسیب‌های مهلک بر هستی و حیثیت نظام شوند.

  برچسب ها :

  نظرات