آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ , Saturday 6 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103626
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نقش موثر بانک‌ها در مدیریت مصرف برق

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ کیوان فرح‌زاد صبح امروز در نشستی با سرپرستان بانک‌های عامل غرب مازندران که با حضور حداکثری آنها انجام شد، اظهار کرد: استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف و کاهش تعداد لوازم روشنایی تا حد مطلوب و استفاده از لوازم سرمایشی در حد دمای آسایش ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد از مهم‌ترین اقدامات بانک‌ها برای کاهش مصرف برق بوده است.

  وی افزود: تأمین قسمتی از برق مصرفی ساختمان‌ بانک‌ها با استفاده از انرژی‌های نو مانند سلول‌های خورشیدی یکی دیگر از مهم‌ترین اقدامات برای کاهش مصرف برق در این اماکن است.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران بیان کرد: تغییر دمای محیط و حفظ آن در دمای آسایش  ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد باعث کاهش چشمگیر مصرف انرژی شده، به طوری که اثر این اقدامات در کاهش هزینه برق مصرفی واحدهای بانکی به خوبی مشاهده خواهد شد.

  وی تصریح کرد: کاهش حداقل ۳۰ درصدی ظرفیت برودت ساختمان‌ها، خاموش شدن وسایل برودتی ساختمان‌ها در خارج از ساعات اداری، کاهش ۵۰ درصدی مصارف روشنایی فضاهای اداری در طول روز و استفاده حداکثری از نور طبیعی روز برای روشنایی، از راهکارهای مهم کاهش مصرف برق در بانک‌ها است.

  فرح‌زاد تأکید کرد: لزوم کاهش ۱۰ درصد از مصرف انرژی برق توسط بانک‌ها در تابستان سال جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل، بهره‌گیری از اینترنت اشیاء IOT جهت کنترل لوازم سرمایشی از جمله انتظارات شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران از بانک‌ها برای تابستان سال جاری در جهت همکاری برای گذر از پیک تابستان است.

  وی گفت: تعیین فردی مجرب، آموزش دیده و واجد شرایط به عنوان ممیز انرژی ساختمان، تأسیسات و همچنین نظارت بر اقدامات مدیریت مصرف و همکاری با صنعت برق، از دیگر انتظارات این شرکت از بانک‌ها در اجرای شایسته برنامه‌های مدیریت مصرف برق به شمار می‌رود.

  برچسب ها :

  نظرات