آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ , Thursday 4 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103600
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ربیعی:

  مالیات بر عایدی سرمایه را در دستور کار داریم/ اجرای بیمه تکمیلی محیط‌بانان

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی ربیعی سخنگوی دولت صبح امروز(یکشنبه) در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه، اظهار داشت: از ۲۳ تیرماه بیمه تکمیلی محیط بانان اجرا شده است و باید بگویم تجهیزات و تکنولوژی برای این عزیزان خریداری شده است. یکی از بحث هایی که در جلسه اصلاح ساختار بودجه مطرح شد اصلاح ساختار نظام مالیاتی و نظام اجتماعی است که در دستور کار دولت قرار دارد.

  وی بیان داشت: در جلسه امروز هیات دولت آیین نامه اجرایی استانداردهای کالاهای پزشکی تصویب شد. این آیین نامه کمک می کند تا در تجهیزات پزشکی عدول نداشته باشیم.

  سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: تقویت نقش نظارت بانک مرکزی بر عملکرد صندوق های قرض الحسنه که خسارات زیادی به اقتصاد کشور وارد کرد از دیگر مصوبات امروز هیات دولت بود. همچنین اصلاحات در تقسیمات کشوری در استان های خوزستان، فارس، اردبیل و همدان امروز در جلسه هیات دولت در دستور کار قرار گرفت.

  ربیعی تصریح کرد: رسیدگی به سیل زدگان و مشکلات آنها از دیگر مواردی است که امروز در جلسه هیات دولت در دستور کار قرار گرفت. دولت هر دو هفته یکبار مصوباتی در این زمینه دارد. امروز نیز در جلسه هیات دولت ۳۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان برای وزارت جهاد، صمت، سازمان بنادر و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اختصاص دادیم.

  وی افزود: برای ذی نفعان بهزیستی افزایش ۱۰۰۰ میلیاردی داریم. هفته بهزیستی نیز در حال آغاز است. ما در ایران بر اثر فقدان سیاست‌های رسیدگی به سالمندان در آینده نه چندان دور با پدیده سالمند تنها مواجه خواهیم شد که لازم است به این موضوع نیز رسیدگی شود.هفته جاری هفته تامین اجتماعی است و امیدواریم نظام تامین اجتماعی را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که ریسک زندگی سالمندی کاهش یابد.

  سخنگوی دولت تصریح کرد: یکی از بحث‌های مهمی که در اصلاح ساختار بودجه دنبال می‌شود، اصلاح ساختار نظام مالیاتی و تامین اجتماعی است. باید از افراد برخوردار دریافتی‌های منصفانه داشته باشیم تا به نیازمندان رسیدگی بهتری صورت بگیرد.

  ربیعی ادامه داد: امروز ما لایحه اصلاح نحوه فعالیت صندوق های قرض الحسنه را تصویب کردیم تا این صندوق ها بدرستی کار خود را ادامه دهند، رسیدگی به سیل زدگان را هر دو هفته یکبار داریم دنبال و یک مصوبه در مورد آن داریم.

  سخنگوی دولت تاکید کرد: من از همه رسانه‌ها میخواهم در مورد مدیریت تعارض منافع بنویسند، ما حتما باید به سمت اصلاح ساختارها برویم.

  وی با بیان اینکه بطور کلی یک ضعفی در پایگاه های اطلاعاتی شصت هفتاد ساله داریم، خاطرنشان کرد: سامانه مالیاتی و پایگاه رفاهی ایرانیان بیش از ۹۰ درصد پیشرفت داشته و کلیه دستگاه ها موظف به همکاری شدند، الان هم قرار شده با اهرم مالیات بر فعالیت های اختلال زا نظارت شود، ما مالیات بر عایدی سرمایه را در دستور کار داریم که مسکن هم بخشی از آن است اما شتاب زده عمل نمی‌کنیم تا سرمایه از این بخش خارج نشود.

  ربیعی در خصوص وجود مشکل زیر ساخت در  شهرک‌های صنعتی، گفت: ما از محل مالیات بر عوارض بخشی را به شهرک ها اختصاص می دهیم، در لایحه مالیات بر ارزش افزوده سهمی را برای شهرک های صنعتی اختصاص داده ایم، الان هم اغلب شهرک های صنعتی از زیر ساخت خوبی برخوردار است.

  سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که دولت برای عدم ایجاد کاسبان تحریم چه خواهد کرد، گفت: تحریم ها شرایطی را ایجاد کرده اند که عوامل غیر اقتصادی در تورم و نرخ ارز داشته و ما هم بنا نداشتیم بیانات بیشتری در این باره داشته باشیم، شدت تحریم ها از تحریم دولت قبل بیشتر است.

  وی گفت: ما نرخ تولید رشد کشاورزی و صنعتی رو به بهبودی داشته ایم، ۱۸ ماه سخت را داشتیم اما ۲۴ ماه رو به بهبود را خواهیم داشت، با تلاش آقای زنگنه دیگر شرایط باندهایی که در تحریم ها سوءاستفاده می کردند ایجاد نمی‌شود.

  ربیعی تاکید کرد: بخش عمده ای از شوک ارزی ناشی از تحریم‌های امریکا و اثرات روانی آن بود تحریم این دوره با دوره قبلی قابل مقایسه نیست افرادی دائما شرایط ایران را رصد می کنند و آن را به دستگاه های اطلاعاتی امریکا و اسرائیل گزارش می دهند‌.

  وی بیان داشت: تورم ماهیانه در حال کاهش است آرامش نسبی در بازار ارز حکمفرما شده است در دو ماه گذشته نرخ رشد صنعتی و کشاورزی مثبت بوده است.

  ربیعی در مورد فشار دستگاه اجرایی در خصوص پرونده نجفی که از سوی قاضی پرونده اعلام شد، اظهار داشت: ما به اصل تفکیک قوا معتقدیم، هیچ یک از ارکان دولت در این زمینه فعالیتی نداشته؛ اگر دستگاهی بوده اعلام کنند و من این مساله را تکذیب میکنم.

  سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در مورد چگونگی واگذاری سبد کالا به مردم،گفت:  آخرین بار ۱۱ میلیون نفر مشمول دریافت سبد کالا شدند.ما امسال ۸۴۰۰ میلیارد تومان برای اقشار خاص و گروه‌های هدف در نظر گرفته ایم. یارانه آرد برای نان حذف نخواهد شد، آنچه در آیین نامه آمده آرد صنعتی بوده که به سمت آرد مورد استفاده خواهد رفت، حذف سه دهک به هر اندازه ای که مقدور باشد اجرایی می شود.

  وی در مورد سهمیه بندی بنزین در ساختار بودجه، اظهار داشت: حدود چهار ماه است که کمیته‌های تخصصی از سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، صمت، مجلس و مرکز بررسی های استراتژیک کار می کنند، نتایج آن در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا مطرح شد، این تغییر ساختار شامل درآمد زایی پایدار، هزینه کرد کارا، ارتقا ثبات توسعه و عدالت و اصلاحات نهادی آمده است، هنوز عدالت منطقه‌ای مطلوب نیست، سهم یک نفر در خاش با یک تهرانی و اصفهانی یکی نیست.

  ربیعی با تاکید بر اینکه جایگاه آقای جهانگیری در دولت محکم است، گفت: سندیکاها و گروه‌های اجتماعی از اهداف دولت بودند که در این کار موفق بودیم، خیریه‌های ایجاد شده در این دولت از تمام خیریه ها ایجاد شده در کشور در طول سالیان قبل بیشتر شده است.

  سخنگوی دولت تاکید کرد: اصلاح ساختار بودجه به منزله تنگ تر کردن بودجه نیست، بلکه دارای دو هدف فوری و دراز مدت است که برای ثبات اقتصاد پایدار خواهد بود.

  وی در مورد اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی، گفت: ما اقدام حقوقی لازم را در خصوص پرسنل این نفتکش که به اسارت نیروهای انگلیسی در آمده دنبال می کنیم، خود دادگاه جبل الطارق چیز مهمی پیدا نکردند و خدمه را آزاد کردند و پیش بینی می کنم انگلیسی ها بزودی این نفتکش را رها می کند، ما توصیه مان این است که بجای فرستادن ناو به منطقه اجازه دهند منطقه بدست کشورهای منطقه اداره شود.

  ربیعی در مورد انتشار خبر دستگیری فریبا عادل خواه، گفت: من خبر ندارم که چه کسی ایشان را دستگیر کرده و از این موضوع اطلاعی ندارم.

  وی در مورد تبادل جیسون رضائیان و ارتباط آن با ساخت سریالی در این رابطه خاطرنشان کرد: قصد ورود به این موضوع را ندارم. آقای واعظی هم موضعی گرفتند. یک سریال را در حد یک سریال باید بررسی کرد. البته در ژانرهای اطلاعاتی باید خوانش با اصل موضوع هماهنگی داشته باشد. اما این را هم بگویم، زمانی که بحث زندانیان در مکاتبات برجام مطرح می‌شود اصلاً جیسون رضائیان دستگیر نشده بود.

  برچسب ها :

  نظرات