آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ , Tuesday 2 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103594
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ تیر, ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  اجرای تعهد یک طرفه برجام بسیار مضحک است/ هدف گیری بنیان خانواده و فرهنگ از سوی دشمن

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/

  خبرنگار: مهدی شعبانی

  حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه محمودآباد با اشاره به قرار داد برجام و مفاد آن اظهار کرد: اقدامات کشورمان ذیل مفاد برجام در کاهش تعهدات به دلیل عدم اقدام موثر کشورهای باقیمانده در برجام خصوصا سه کشور اروپایی وارد دومین مرحله شده است.

  وی افزود: آمریکایی‌ها که با خروج از برجام، اروپایی‌ها را در عدم اجرای تعهدات خود زیر فشار قرار دادند اخیرا درخواست تشکیل جلسه شورای احکام انرژی اتمی را کرده و ایران را به نقض برجام متهم کرده است.

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به درخواست برسی تخلف ایران در قرار داد برحام توسط اروپایی ها خاطر نشان کرد: در دنیای سیاست این از عجائب است کشوری که برجام را پاره کرده و از آن خارج شده خواستار بررسی تخلف ایران از قرارداد مذکور شده که واقعا مضحک و خنده‌آور است در حالیکه اروپایی‌ها عرضه و اراده اجرای حداقل تعهدات را نداشته در بیانیه‌ای خواستار متعهد ماندن ایران به مفاد برجام شده‌اند.

  موسوی ادامه داد: جای بسی شگفتی است که در یک قرارداد با چند طرف متعهد، آنها خواستار اجرای تعهد توسط یک طرف شده که در سپهر سیاسی و حقوقی جهان جز افتضاح نمی‌توان از آن نام برد.

  وی خطاب به اروپایی ها بیان کرد: اروپایی‌ها بدانند که ایران مستعمره آن ها نیست که هرچه از آن بخواهید دقیقا اجرا کند و باید بدانند که ایران کشوری مستقل با سیاستی متعهدانه و انقلابی بوده و بر اساس مقدرات و معاهدات و عرف موجود در روابط بین‌الملل و بنا به مصلحت خود اقدام می‌کند و زیر بار حرف زور نمی‌رود.

  این مسئول با اشاره به اجرای کامل برجام توسط ایران و بدقولی طرف‌های مقابل؛ بیان داشت: ما که برجام را تمام و کمال اجرا کردیم و به قول و وعده شما اعتماد کردیم و شما کوچک‌ترین اقدام را هم نداشتید و حالا بیانیه می‌دهید که ایران از اقدامات تنش‌زا خودداری و اجرای برجام را به شرایط عقب برگرداند.

  موسوی اضافه کرد: اروپایی‌ها می‌دانند که در این توافق چندجانبه هر چه خواستند در آن قرار دادند و همه تفسیر و تاویل‌ها را برای خود باز گذاشتید حالا که به ما رسیده به اجرای حداقل حقوقی که برای کشورمان در نظر گرفته شده تن نمی‌دهید و آن را تایید نمی کنید.

  وی به اقدامات ایران علیه اربابان اروپایی و سه کشور آن در برجام یادآور شد: رهبران اروپایی خصوصا سه کشور در برجام می‌دانند که آنها در حد و اندازه‌ای نیستند که برای ما خط و نشان بکشند،ما ارباب‌شان را در سیاست‌های بین‌المللی و آمال و آرزوهای جهانی و منطقه‌ای با مخمصه مواجه کرده‎ایم، شما که جای خود دارید.

  امام جمعه محمودآباد خطاب به کشور های در برجام خصوصا اروپایی ها اظهار کرد: تا دیر نشده به وعده‌های خودتان برگردید و برای یکبار هم شده صدق تعهدات‌تان را نشان داده و بیش از این خود را در دام آمریکایی‌ها گرفتار نکنید و بدانید که ایران در سیاست‌های اصولی پذیرفته شده در سطح جهان، متعهدانه عمل کرده و بیش از این خودتان را نزد ملت ایران بدعهد و پیمان‌شکن نشان ندهید که این ملت بزرگ از شما نخواهد گذشت.

  موسوی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص هفته حجاب و عفاف بیان کرد: در تاریخ ملت بزرگ ایران همواره غیرت در جمیع جهاتش و رعایت پوشیدگی و حیاء بانوان همواره دارای جایگاه ضمانت‌آور با ریشه و برخوردار از عمق باور بوده است.

  وی به حجاب و حیای زنان ایرانی اشاره کرد و ادامه داد: سنت نیکو زنان ایرانی همواره از ناحیه استعمارگران ملت‌ها مورد هجوم فرهنگی و اقتصادی بوده و بعد از اسلام نیز جامعه ایرانی با وجود باورهای عمیق قبلی به موضوع عفاف و پوشیدگی زن به عنوان یک فریضه دینی نگریسته و به آن عمل کرده است.

  امام جمعه محمودآباد با اشاره به تشکیل دولت های استعماری بیان کرد: سنت‌های نیکو مانع رسیدن آنها به منافع و چپاول منابع ملت‌ها شده اقدام به تهاجم فرهنگی و تغییر یا سست کردن آن نموده‌اند و در جامعه ما که از دوران پهلوی اول به این واجب الهی حمله شده و با عکس‌العمل شدید زنان ایرانی مواجه شده تا حدودی در ادامه این طرح استعماری توانسته رخنه در غیرت و اصالت‌های فرهنگی جامعه ایجاد و اساس خانواده‌ها را متزلزل کند.

  موسوی ادامه داد: با انقلاب اسلامی این روند متوقف و مسیر استحکام را ادامه داده ولی جبهه جهانی مخالف استقلال و هویت ملت‎ها با به‌کارگیری همه ابزارها و روش‌ها به وارد کردن ضربه کاری به عفت خانواده‌ها و زنان ایرانی با تبلیغ برهنگی، خودنمایی، مدگرایی، بدحجابی و کشف حجاب روی آورده و متاسفانه تا حدودی توانسته از سد محکم غیرت و حیای جامعه زنان عبور کرده و با رخنه در مقاومت جامعه زنان، مشکلات جدی را دامن‌گیر خانواده‌ها و جامعه نموده است.

  وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته عنوان کرد: سر و وضع امروز محیط‌های عمومی و خانوادگی حکایت از آن تهاجم بی‌رحمانه دشمن دارد و زمانی که دشمن بتواند بی‌قیدی، برهنگی، مدگرایی‌های ویرانگر و آراستگی‌های خطرناک و جاوه‌گری‌های بی‌رحمانه را بر بدنه بزرگ زنان جامعه حاکم کند قطعا خواهد توانست در باورها و اعتقادات نسل جدید و آینده اثرات مورد نظر را گذاشته است.

  خطیب جمعه محمودآباد در پایان گفت: دشمنی که از انقلاب اسلامی ضربه خورده به دورنمای آینده نظر داشته و میوه درخت خود را در آینده خواهد چید و با برنامه‌ریزی درازمدت میوه مقصود خود را می‌چیند که باید در چنین شرایطی خانواده‌ها و غیرتمندان جامعه زنان پاک و دیندار آموزش و پرورش و صدا و سیما و مساجد و تریبون‌های فرهنگی هشدار را جدی بگیرند و با کارزار آن مقابله کنند.

  برچسب ها :

  نظرات