آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ , Tuesday 2 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103587
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سیاسی
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  خیری از برجام ندیدیم/ لزوم پاسخ مناسب به بدعهدی آمریکا و اروپا

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به پایان مهلت ۶۰ روزه کاهش تعهدات ایران اظهار کرد: تصمیم منطبق با مقررات و مصوبات برجامی کشورمان در گام اول به روز های پایان خود می رسد و علیرغم ابلاغ تصمیم کشورمان به کشور های متعهد در قرار داد برجام تا کنون اقدام موثری از اروپایی ها مشاهده نشده و رویکرد آن ها عمدتا سفارش به ایران مبنی بر ادامه اجرای تعهداتش و به معنای دیگر اجرای یک طرفه برجام و تعهدات مندرج در آن می باشد.

  وی افزود: اروپایی ها جسارت و جرات ایستادگی در مقابل آمریکا را نداشته و تاکنون با حرف و گفتار درمانی اقدامی انجام ندادند و با گستاخی تمام از کشورمان می خواهد که از حقوق خود بگذرد.

  موسوی با اشاره به تعهدات مصوب در برجام بیان داشت: قلدران حاکم بر آمریکا که قید همه تعهدات مصوب را زده اخیرا در گنده گویی هایشان اعلام کرده که ایران دست از کاهش تعهدات خود بردارد وگرنه مورد گزش قرار می گیرد جای تعجب است که که این جرثومه های فساد و تباهی چهل سال ماندگار هرچه خواستند بر علیه مردم ما عملیاتی کردند و باز هم از فشار های جدید حرف می زنند.

  امام جمعه محمودآباد به طرف های تعهد برجامی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: ما خیری از برجام ندیدیم و اوضا از این بد تر و فراتر نخواهد رفت کشورمان گلوگاه فشار به اروپا و آمریکا را بر طبق مفاد برجام خوب تشخیص داده و باید به این بد عهدی ها و نامردی ها با قویترین و جدید ترین اقدامات پاسخ داد.

  وی در خصوص تداوم لفاظس های آمریکایی ها بیان داشت: زمان اروپایی ها در ساعات پایانی قرار داشته و در صورت ادامه لفاظی ها کشورمان گام دوم خود را محکم برخواهد داشت که قطعا منطق رهبر معالج کشورمان خواهد کرد.

  موسوی در بخش دیگری از سخنرانی های خود به معامله قرن اشاره کرد و اضافه کرد: حل موصوع فلسطین که چندین دهه در دستور کار جبهه استکبار و جریان پشت پرده صهیونیستی قرار دارد. در هر مقطعی ابعاد متناسب به خود را داشته که تاکنون با ایستادگی امت اسلامی و مقاومت سازمانهای حهادی و مقاومتی در فلسطین به نتیجه لازم نرسیده و در ننگین ترین این تلاش ها در مقطع فعلی بر سر فلسطین قیمت گداشته است.

  این مسئول ادامه داد: با مشوق های مالی در جهت محو معادله فلسطین بعنوان محور ترین و اساسی ترین موضوع جهان اسلام برآمده که به لطف عنایت الهی و ایستادگی جبهه مقاومت محکوم به شکست شده و دست اندرکاران این نشست ننگین داغ شکست را با اهانت به ملت فلسطین از خود نشان داده و جبهه استکبار باید بداند که فلسطین به ملت اسلامی تعلق داشته و قدس جز لاینفک فلسطین بوده و روزی خواهد رسید که آوارگان فلسطین به سرزمین مادری خود برگشته و رژیم غاصب صهیونیست به دست مجاهدان اسلام نابود خواهد شد.

  وی به مسائل منطقه ای افعانستان اشاره کرد و بیان داشت: تنش ها و درگیری های منطقه ای در قلب جهان اسلام همه و همه در کانون سیاست گذاری های جبهه امریکایی و صهیونیستی قرار داشته و غربی ها با ایجاد جریانات تروریستی و گروه های مسلح آن ها را بهانه قرار دادند.

  موسوی متذکر شد: در همه ‌نزاع های منطقه ای این آمریکا و اذناب آنها بودند که دارای مدخلت بوده و نمونه بارز آن نا آرامی ها و نا امنی های چند دهه اخیر در افعانستان بوده که این روز ها رئیس جریانات تروریستی در دنیا یعنی رییس جمهور آمریکا این کشور را دانشگاه تروریست ها نا امید است که واقعا جای تعجب و بی شرمی است.

  خطیب جمعه محمودآباد در پایان گفت: شما که به بهانه تروریست های خود ساخته ارتش خود را وارد کشور ها می کنید با پرویی تمام به یک ملت بزرگ و ریشه دار اهانت کرده و می کنید که قطعا مبارزان و دلسوزان افغانی به این اهانت پاسخ داده و دست انها را از کشورشان کوتاه خواهد کرد.

  خبرنگار آوای شمال: مائده ابراهیمی

  برچسب ها :

  نظرات