آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ , Saturday 6 March 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103575
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان از مرز ۳۰۶ میلیارد تومان گذشت

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علیرضا عسگریان درباره کمک‌های مردمی به مراکز خیریه فاقد اعتبار اظهار داشت: ما در واقع توصیه مؤکد می‌کنیم که مردم به مراکز خیریه فاقد اعتبار کمک نکنند.

  وی ادامه داد: در حال حاضر دستگاه‌هایی که مجوز خیریه را صادر می‌کنند، متعدد هستند و بنده درخواست می‌کنم که مردم به خیریه‌هایی کمک کنند که بر روی آنها نظارت می‌شود، دارای ترازنامه هستند و بدون فوت وقت کمک‌های آنها به دست محرومین می‌رسد و همچنین خطایی ندارند.

  معاون امور مشارکت‌های کمیته امداد اشاره کرد: وقتی به خیریه‌های فاقد مجوز کمک می‌شود ممکن است دارای خطاهایی نیز باشد؛ بعضی از مجموعه‌های خیریه سالیان سال است که فعالیت داشتند و دارای تجربه‌های بسیاری هستند و همین‌طور تراز پرداختی دارند.

  عسگریان بیان داشت: البته مردم دارای سلایق مختلفی هستند و ممکن است ما را قبول نکنند بنابراین ما باید اعتمادسازی لازم را برای مردم انجام دهیم.

  وی ادامه داد: به عنوان مثال کمک‌های مردمی به سیل اخیر در کمیته امداد از مرز ۳۰۶ میلیارد تومان گذشت و این در حالی است که نسبت به کمک‌های مردمی در زلزله کرمانشاه ۲۵۱ درصد رشد داشتیم و کمک‌ها بیش از ۲٫۵ برابر شده است.

  معاون امور مشارکت‌های کمیته امداد بیان داشت: کمیته امداد در مناطق سیل‌زده ساخت و تعمیر ۳۰ هزار مسکن را بر عهده دارد که در حال ساخت و تعمیر است و در زلزله کرمانشاه نیز ۹ ماهه به تمام تعهدات خود برای ساخت مسکن عمل کرده است.

  عسگریان گفت: از مردم درخواست می‌کنیم به هیچ وجه به سایت‌های خیریه بدون مجوز و اعتبار کمک نکنند و ابتدا این گونه خیریه‌ها را بررسی کنند سپس کمک‌های لازم را ارائه دهند.

  برچسب ها :

  نظرات