آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ , Sunday 28 February 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103555
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ تیر, ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  وجود دختران بازمانده از تحصیل در برخی استانها/قانونگذاری‌هایی برای دختران انجام شده اما کافی نیست

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در مراسم روز دختر گفت: درود بر دختران ایرانی که در همه عرصه‌ها موفق بودند. امروز روز میلاد حضرت معصومه است و آن را تبریک می‌گویم. ایشان یک سفر سخت داشت و می خواست به همراه برادر خود به سفر بیاید و از رسالت برادر خود که حق طلبی و انسان دوستی بود حمایت کند. ایشان هیچ وقت ازدواج نکرد و تمام عظمت و ارزش این بانو به خاطر خصوصیات بزرگ انسانی ایشان بوده است و این نشان می دهد که  خداوند برای همه انسان ها ارزش ذاتی قائل است و این که برخی می گویند زنان صرفا وقتی ارزش می یابند که مادر و همسر شوند درست نیست.

  وی در ادامه گفت: در حوزه های قانون گذاری کارهایی برای دختران شده است اما کافی نیست. یکی لایحه حمایت از کودکان است که با تلاش دولت و پیگیری مجلس در آخرین مرحله تصویب قرار دارد  و تلاش داریم هر چه زودتر آن را به صورت قانون ابلاغ کنیم. دوم لایحه ممنوعیت ازدواج دختران زیر سیزده سال است که متاسفانه در برخی نقاط کشور وجود دارد. آمار ازدواج دختران زیر ۱۳ سال خیلی کم است اما آن کم هم بسیار مهم است. دولت لایحه ای در این زمینه داده و در کمیسیون هم تصویب شده و امیدوارم با حضور نمایندگان زن مجلس زودتر خبر تصویب نهایی آن را بشنویم.

  وی با بیان این که ما با آموزش و پرورش همکاری خوبی داشته ایم گفت: ما دختران و کلا کودکان بازمانده از تحصیل در برخی استان ها مثل استان سیستان و بلوچستان داریم در این زمینه در دولت کار ویژه ای شروع شده است و امیدوارم این کار هم ادامه یابد.

  ابتکار با بیان این که با وجود اهمیت بالای علم آموزی، مهارت در زندگی هم بسیار مهم است، ادامه داد: یکی از مهارت های زندگی ورزش است. به خاطر برخی غفلت ها ورزش از مقطع ابتدایی حذف شده بود. در تابستان گذشته ۶۷ هزار معلم ابتدایی آموزش دبیری ورزش دیدند و اهمیت ورزش برای آنها توصیف شد و این درس به مدارس ابتدایی برگشت.

  معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با اشاره به اهمیت شورایاری ها ضمن درخواست از زنان و دختران برای داوطلب شدن در شورایاری ها گفت: بسیاری از زنان این سرزمین در کنار فعالیت علمی در عرصه های اجتماعی فعالند و حتی کارآفرینی می کنند و خوب است این بانوان در شورایاری ها فعال شوند و برای محلات خود بیش از پیش مفید و موثر باشند.

  برچسب ها :

  نظرات