آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 12 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103054
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  پیش‌بینی افزایش ۲٫۵ برابری مصرف برق تابستان در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق مازندران، رضا غفاری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با بیان اینکه تعرفه‌های جدید برق به گونه‌ای طراحی شده است که مشترکان با کاهش ۱۰ درصد مصرف، شاهد کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه مصرفی برق خواهند بود، اظهار کرد: تعرفه‌های قبلی برق به صورت پلکانی بود.

  وی با بیان اینکه در تعرفه‌های قبلی به طوری که مشترکانی که برق بیشتری مصرف می‌کردند اندکی بیشتر از کم‌مصرف‌ها پول برق پرداخت می‌کردند و در عین حال از یارانه بیشتری هم بهره‌مند می‌شدند، افزود: با این مصوبه جدید هزینه برق مشترکان پرمصرف اندکی واقعی‌تر می‌شود و این گروه افزایش ۱۶ درصدی تعرفه در قبوض برق را نیز شاهد خواهند بود که امیدواریم با این روند، مصرف برق خود را کاهش دهند.

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران با اشاره به شروع فصل گرم سال و استفاده بیش از اندازه وسایل سرمایشی، موجب افزایش ۲٫۵ برابری میزان مصرف روزانه انرژی برق نسبت به فصول پاییز و زمستان و اوایل بهار دانست و گفت: میزان مصرف در ۹ ماه از سال ثابت است و در تابستان از ۸۰۰ مگاوات به دو هزار مگاوات می‌رسد.

   غفاری ضمن تأکید بر مدیریت مصرف برق در ساعت ۱۲ تا ۱۶ روزهای گرم تابستان به عنوان اوج ساعات مصرف برق در روز و ساعت ۲۰ تا ۲۳ اوج مصرف برق در شب، اظهار کرد: سرویس کولرهای اسپلیت و گازی در اداره‌ها و بانک‌ها و خانه‌ها با شستشو و نظافت فیلتر، موجب بهبود عملکرد دستگاه و صرفه‌جویی درم صرف برق می‌شود.

  وی در ادامه گفت: به مشترکان عزیز توصیه می‌شود تا کولرها را در درجه ۲۴ تا ۲۶ تنظیم کنند تا در این صورت بتوان در مصرف برق صرفه‌جویی شود.

  برچسب ها :

  نظرات