آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103034
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  نیازی: ترامپ مرد مبارزه نیست و فقط تجارت درسایه جنگ را می‌فهمد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سامان نیازی معاون امور بین الملل مرکز بین المللی و دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران( صلح زیبا ) در واکنش به تحولات اخیر منطقه و همچنین با اشاره به طرح معامله قرن اظهار داشت: آمریکا در صحنه مختلف از جمله تجزیه سوریه و عراق و نابودی محور مقاومت از جمهوری اسلامی ایران شکست خورده و اینک با پروژه قدیمی ایران هراسی سعی در جبران برخی از شکست ها را دارد.

  وی افزود: تلاشهای بدون نتیجه آمریکا در راستای منزوی کردن ایران از طریق تفرقه بین دوستان ایران پروژه و تیر آخر آمریکا برای مواجهه با ایران در این برهه از زمان است. تهدید و هیاهوی آمریکا مبنی بر جنگ هم ناخواسته فرصتی ایجاد کرد که دوستان واقعی ایران حتی در این مقوله نیز قاطعانه از دفاع جانانه و حمایت از جمهوری اسلامی ایران اعلام موضع کنند.

  نیازی تاکید کرد: بی‌شک این سطح گسترده از حمایت جدی از جمهوری اسلامی ایران هشدار جدی به اذناب منطقه‌ای استکبار است که فکر نکنند با خزعبلاتی به عنوان معامله قرن می توانند مسأله اول جهان اسلام را از کانون دید و اولویت مشترک مسلمانان خارج کنند که قطعا اجماع شیاطین در بحرین یا هرجایی باعنوان رونمایی ازمعامله قرن به غبن فاحش در معامله برای متعاملین تبدیل خواهد شد.

  این فعال دانشجویی گفت: ترامپ یک کهنه سرباز نیست که به دنبال جنگ باشد، بلکه یک تاجر و دلال است، بنابراین در شیپور جنگ می‌دمد اما هرگز وارد جنگ نمی‌شود چون او فقط تجارت درسایه جنگ را می‌فهمد.

  وی با بیان اینکه لشکرکشی آمریکا به منطقه غرب آسیا و خلیج فارس جزئی از پازل تجارت ترامپ است، اظهار داشت: آمریکا و هم پیمانانش به خوبی می‌دانند عواقب هرگونه تعرضی به ایران چه پاسخی را در بر خواهد داشت.

  نیازی یاداور شد: اینکه امروز در رژیم صهیونیستی سرگرم فعالیت های حزبی و در آرامش به دنبال تشکیل دولت هستند، نشان دهنده این است که امریکا هرگز جرات دست به ماشه ندارد چرا که در صورت هرگونه اشتباه محاسباتی از سوی آمریکا، رژیم صهیونیستی دیگر آرامش و امنیتی نخواهد داشت.

  وی در ادامه با بیان اینکه  روز قدس امسال باید با شکوه هرچه بیشتر در دنیا برگزار شود، افزود: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک به عنوان روز جهانی قدس، نشان از هوش و عمق ایدئولوژیک امام بود.
  امروز این حرکت و راهپیمایی ها در اکثرا کشورهای دنیا و حتی در آمریکا هم شکل می‌گیرد.

  معاون امور بین الملل موسسه بین المللی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نشست فوق العاده مکه با موضوع فلسطین ، صرفا نمایشی است، گفت: در خصوص ایران هم اتهامات بی اساس حوادث بندر فجیره ، راه به جایی نخواهد برد. جمهوری اسلامی ایران ، سال هاست در تامین امنیت آبراه‌های بین المللی به منظور حفظ سلامت دریانوردی و امنیت نفتکش‌ها، مشارکت می کند.

  نیازی تاکید کرد: اخیرا عبدالله بن یحیى المعلمی نماینده عربستان در سازمان ملل گفته ما مرد جنگ هستیم
  سوال اساسی اینست کدام مرد جنگی به زنان و کودکان بی پناه هجوم می برد؟ بسیار مضحک است که وی ایران را در خصوص اظهار نظر در خصوص فاجعه و جنایت منا ، فاقد صلاحیت دانسته است.

  وی گفت: در حالی که ایران بیشترین قربانی و شهید (۴۶۴ نفر) را در بین ملیت های حاضر در جنایت سعود ی‌ها داشته است و حسب قوانین بین الملل نه تنها صلاحیت که ملزم به حمایت، صیانت و دفاع از تمامی حقوق اتباع خود در سرتاسر عالم است. رژیم قبیله ای عربستان با سوء استفاده از قطع روابط، امکان حمایت‌های دیپلماتیک جهت واکاوی دقیق حادثه را در سرزمین عربستان از ایران سلب کرد که این خود نقض هنجارهای دیپلماتیک می باشد.

  نیازی در خاتمه اظهار داشت: مقامات سعودی باید بدانند پاسخگویی عربستان در خصوص جنایت منا، یک مطالبه ملیست که هرگز فراموش نخواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات