آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 12 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103025
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ۲۰ سال به دروغ می‌گویند ایران به دنبال ساخت بمب اتم است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از نمایشگاه محصولات مددجویان توانمند شده کمیته امداد که در نمایشگاه بین‌المللی از ابتدا ماه مبارک رمضان آغاز شده است اظهار داشت: روزهای پایانی ماه مبارک رمضان را طی می‌کنیم و در شب‌های قدر قرار داریم. این ماه، ماهی است که انسان‌ها فرصت مناسبی در اختیار داشته باشند و برای خودسازی و توانمندی اقدام می‌کنند.

  جهانگیری گفت: در ماه مبارک رمضان نتایج زیادی را در زندگی فردی و اجتماعی کسب می‌کنیم و مهمترین نتیجه آن ایجاد روح همبستگی ملی در جامعه است.

  وی گفت: برای حل مسائل  و مشکلات دست نیاز به سوی نیازمند واقعی بلند می‌کنیم و اعتقاد داریم که دست رد به بنده‌های خود نمی‌زند. هر بار که به خداوند اتکا کردیم در سختی‌ها جامعه را به پیش بردیم و مشکلات را پشت سر گذاشتیم.

  معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در ماه مبارک رمضان قناعت، قنوت و صرفه‌جویی را یاد می‌گیریم.

  وی گفت: ماه مبارک رمضان به ما درس می‌دهد و در شرایط فعلی این درس‌ها آموزنده است و می‌توانیم شرایط سخت و دشوار پیش‌رو را پشت سر بگذاریم.

  جهانگیری گفت: ما یک دشمن جدی داریم که خواب‌های آشفته‌ای برای ما دیده که قطعاً تعبیر نخواهد شد و ملت ایران سرافراز از آن بیرون خواهند آمد.

  معاون اول رئیس‌جمهور گفت: چه زمانی که ناو می‌فرستند و اسلحه نشان می‌دهند و چه زمانی که صحبت از گفت‌وگو می‌کنند ما با اتکاء به ظرفیت‌های درونی سیاست‌‌ها و راهبردها و با تلاش همه‌جانبه می‌توانیم بر دشمن غلبه کنیم و به ملت ایران سر تعظیم فرود بیاورند.

  وی گفت: دشمنان ما ۲۰ سال است که دروغی را مطرح می‌کنند اینکه ایران می‌خواهد بمب اتم بسازد البته سازمان انرژی و دیگر بخش‌ها مکرراً از ایران بازدید کردند گفت‌وگوی وسیعی انجام شد و ۶ قدرت بزرگ دنیا قبول کردند که ایران به سمت بمب اتم نمی‌رود.

  جهانگیری گفت: ترامپ امروز می‌گوید ایران به ما بگوید دنبال بمب اتم نیست تا همه راه‌ها به رویش باز شود. این ملت بزرگ و متمدن ایران قربانی سلاح شیمیایی شد ولی برای دشمن خود از سلاح شیمیایی استفاده نکرد. ما حتی یکبار هم از سلاح شیمیایی برای صدام استفاده نکردیم.

  معاون اول رئیس‌جمهور گفت: رهبر معظم انقلاب فتوا دادند و حکم حکومتی دادند که نگهداری سلاح‌ هسته‌ای حرام شرعی است و این سند را در سازمان ملل به عنوان یک سند منتشر کردیم. آژانس از ایران بازدید کرد و ۱۴ گزارش ارائه داد که ایران هیچ حرکت انحرافی به سمت سلاح هسته‌ای نداشته است.

  وی گفت: از درگیری با ایران قطعاً پشیمان خواهید شد و حضور ایران در منطقه موجب آرامش شده است و بهتر است آمریکایی‌ها سر عقل بیایند دست از فشارها بردارند و بگذارند منطقه امن باشد و ملت ایران نیز به راه خود ادامه دهند.

  جهانگیری گفت: سال ۹۸، در داخل کشور به دلیل تحریم‌ها و فشارهای نفتی که ایجاد کرده‌اند ممکن است شرایط دشوارتری داشته باشیم و ممکن است محدودیت‌هایی ایجاد شود.

  معاون اول رئیس‌جمهور گفت:از مدیران می‌خواهم مردانه پای کشور بایستند و وحدت داشته باشند و هر کسی بخواهد این وحدت ملی را از بین ببرد قطعاً جلوی آن خواهیم ایستاد.

  وی گفت: ما می‌توانیم فرصت‌های کشور را به کار بگیریم و برای برون‌رفت از این وضعیت اقدام کنیم.

  جهانگیری گفت: ما یارانه پنهان ۹۰۰ هزار میلیارد تومانی داریم و نیروهای جوان تحصیل‌کرده‌ای داریم که معجزه می‌کنند. ما در روستاها بخش خصوصی و دانشگاه‌ها می‌توانیم فرصت‌های اساسی را خلق کنیم.

  معاون اول رئیس‌جمهور گفت: کمیته امداد در مسائل توسعه کشور می‌تواند پیش برود و این نهاد از مهمترین یادگارها و میراث‌های امام امت بوده و این انقلاب محرومین است.

  وی گفت:‌دولت ما علیرغم منابع محدود در بخش کمیته امداد توجه  بیشتری داشته و یارانه و مستمری سازمان بهزیستی و کمیته امداد سه برابر شده است.

  جهانگیری گفت: اکنون مدل اشتغالی برای این سازمان ایجاد شده است که می‌تواند در کل کشور اجرایی شود و ما باید شرکت‌هایی در چند زمینه اصلی ایجاد کنیم که برندسازی کنند و نظارت بر کیفیت تولیدات مددجویان داشته باشند.

  معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اخیراً نیز یک میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی با موافقت مقام معظم رهبری برای ایجاد اشتغال برداشته شده است.

  وی گفت: بنده از بانک‌ها شنیده‌ام که در بازپرداخت وام‌ها، مددجویان کمیته امداد جزء خوش‌حساب‌ها بوده‌اند و این اطمینان را می‌دهم که نخواهیم گذاشت مردم تحت پوشش کمیته امداد در شرایط دشوار اقتصادی تنها بمانند و ما ۱۶ میلیون سبد کالا در ماه مبارک رمضان توزیع کرده‌ایم.

  برچسب ها :

  نظرات