آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 12 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103022
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ساکی:

  حتی یک سؤال امتحانات نهایی لو نرفته است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی درباره مطالب و تصاویری که در فضای مجازی درباره لو رفتن سؤالات امتحان نهایی مطرح شده است، اظهار کرد: قبل از برگزاری امتحان نهایی، لو رفتن سؤالات محال ممکن است.

  وی ادامه داد: هر فردی که ادعا دارد که سؤالات امتحانی لو رفته است، با ارائه مستندات مراجعه کند و ما جایزه می‌دهیم زیرا مطمئن هستیم که هیچ سؤالی لو نرفته است.

  ساکی افزود: سلام به سؤال زیر نگاه کنید که ادیت شده است یعنی اول یک برگه امتحانی نادرست را می‌گذارند و بعد از برگزاری امتحان، سؤالات اصلی را جایگزین می‌کنند.

  وی تصریح کرد: با اطمینان می‌گویم تا امروز قبل از برگزاری امتحانات، یک سؤال لو نرفته است و ان‌شاءالله با سیستمی که طراحی کرده‌ایم تا پایان همچنین خواهد بود.

   رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی افزود: در راستای ارتقای امنیت و صحت هرچه بیشتر برگزاری امتحانات نهایی، فرایند ارسال سؤالات به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد و رمز بازگشایی فایل سؤالات، مستقیماً از طریق مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش برای مدیران حوزه‌های اجرایی امتحانات سراسر کشور، زمانی ارسال می‌شود که دانش‌آموزان در سالن‌های امتحانات مستقر هستند و درهای سالن‌ها بسته شده است.

  وی ادامه داد: امکان دسترسی به سؤالات قبل از برگزاری امتحانات وجود ندارد لذا از دانش‌آموزان و اولیای آنها انتظار می‌رود فریب افراد سودجو و کلاهبرداری که به قصد اخاذی در فضای مجازی ادعای دسترسی به سؤالات را دارند، به هیچ وجه نخورند و در صورت مواجهه با چنین مواردی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، آدرس آنها را به پلیس فتا، و مسؤولان آموزش و پرورش محل، ارائه کنند تا به دلیل کلاهبرداری مورد پیگیرد قانونی قرار بگیرند.

  برچسب ها :

  نظرات