آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 103011
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  تکمیل مسکن مهر و طرح اقدام ملی، تصمیمات جدی وزارت راه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مازیارحسینی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: فرآیند تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی باقی مانده در طرح مسکن مهر، از چند ماه پیش با رویکردی متفاوت در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است تا بلکه پس از سالها، پرونده این طرح بسته شود.

  وی افزود: البته واقعیت آن است که امروز در بخش سختی از روند اتمام این پروژه ملی قرار داریم اما به هر حال سعی خواهیم کرد با تکمیل کار، ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را به مردم ارائه دهیم.

  حسینی با بیان اینکه برای اتمام پروژه مسکن مهر، شورای تأمین مسکن در استانداری‌ها فعال شده اند و شرکت‌های تعاونی نیز پای کار آمده اند، از تحویل واحدهای مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان خراسان جنوبی طی هفته اخیر خبر داد.

  وی افزود: تا پایان شهریور ماه نیز ، پرونده مسکن مهر استان قم به طور کامل بسته خواهد شد و تداوم این روند به مرور زمان در استان های دیگر مد نظر قرار گرفته است.

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ، همچنین از هدف گذاری این وزارتخانه برای ساخت و تحویل ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی تا پایان دولت دوازدهم خبرداد و گفت: با توجه به اینکه در صنعت ساختمان کمترین وابستگی را به خارج از کشور داریم و از نظر اقلام اساسی و نیروی انسانی خودکفا هستیم می توان با مشارکت بخش خصوصی و در قالب این طرح، ضمن جریان سازی در چرخه تولید مسکن ، امکان دسترسی دهک های متوسط و پایین به واحدهای مسکونی استاندارد و با قیمت مناسب را بیشتر فراهم کرد.

  حسینی گفت: این امر در واقع نقطه مقابل پدیده کاهش نرخ تولید مسکن در سالهای گذشته بوده و ضمن رونق بخشیدن به صنعت ساختمان در کشور، قیمت های فعلی را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار داده و به متناسب سازی آن کمک خواهد کرد.

  برچسب ها :

  نظرات