کلنگ‌زنی ساخت ۶ مسکن ایتام در مازندران

چاپ

آوای شمال/رضا نوروزی‌جعفری اظهار کرد:  در حال حاضر در استان مازندران حدود ۱۵ هزار فرزند زیر ۱۸ سال تحت پوشش داریم.

*برای یتیمان تازه وارد باید حامی پیدا کنیم

وی افزود:  از ۱۵ هزار فرزند زیرپوشش نزدیک به ۴ هزار مورد یتیم هستند که همه  حامی دارند، غیر از فرزندانی که به تازگی وارد امداد شدند که سعی داریم برایشان حامی در نظر بگیریم، حامیان با کمک‌های مادی و معنوی ماهانه مبلغی را به حساب یتیمان واریز می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با اعلام اینکه برای حدود ۳ هزار نفر از بقیه فرزندان هم حامی پیدا کردیم، گفت: اینها با عنوان محسنین به معنای اینکه پدر در قید حیات دارند ولی دارای مشکلاتی است و حضور اقتصادی در خانواده ندارد و حتی در بسیاری از موارد که دچار بیماری صعب‌العلاج هستند هزینه‌های مربوط به پدر بر عهده خانواده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: فرزندان خانواده‌های محسنین مشکلتاشان خیلی بیشتر از فرزندان ایتام است و  همه تلاشمان این است که برای تقویت امرار معاششان برای بقیه فرزندان محسنین هم حامی‌یابی صورت بگیرد‌.

نوروزی‌جعفری تصریح کرد: در هفته‌ای که گذشت در ایام ماه مبارک رمضان از میلاد امام حسن مجتبی (ع) تا به امروز که معروف به هفته اطعام و اکرام هست، همکاران ما به ویژه در لیالی قدر در مراکز تجمع روزه‌داران و عزاداران برای جذب حامی حضور داشتند،در یک شب باقی مانده هم همکاران ما حضور دارند.

 وی افزود: خیرین می‌توانند از طریق دفاتر کمیته امداد و سامانه www.emdad.ir  که فعال است و امروز هم در برخی از میادین شهرها همکاران ما برای حامی‌یابی فرزندان ایتام به ویژه محسنین حضور دارند حضور یابند.

* ۵ هزار حامی غیر مازندرانی داریم

مدیرکل کمیته امداد مازندران با اعلام اینکه در حدود ۲۳ هزار حامی داریم، اظهار کرد: حدود ۱۸ هزار نفر از این تعداد حامیان مازندرانی هستند و بقیه افراد غیر مازندرانی از استان‌های دیگر چون تهران،شیراز، مشهد و غیره هستند.

این مسؤول با اشاره به اقدام ساخت مسکن ایتام که  از سال گذشته شروع شده گفت: پویش امسالمان هم با برنامه لذت لبخند با عنوان و محوریت تأمین مسکن برای ایتام شروع شده که سه برنامه به اتمام آن مانده است، امروز ۶ مورد کلنگ‌زنی ساخت مسکن برای فرزندان ایتام در سطح استان مازندران داریم، که دو مورد از آن در شهر ساری صورت گرفت.

*۴ هزار مددجو در مازندران مستأجر هستند

نوروزی‌جعفری یادآور شد: با توجه به اینکه در استان  مازندران در بحث خرید زمین به لحاظ قیمت و جغرافیایی محدودیت داریم و بیش از ۴ هزار مددجوی استان مستأجر هستند سعی‌مان بر آن است که بتوانیم برایشان محل مناسبی برای سکونت تهیه کنیم.

وی گفت: خیران در هر جای مازندران که زمین اهدا کنند ما استقبال می‌کنیم و برای یک یا چند مددجوی زیرپوشش مسکن می‌سازیم.

مدیرکل کمیته امداد مازندران ادامه داد: سعی کردیم به سمت پایدار سازی مشاغلی که در گذشته ایجاد کرده بودیم برویم و امسال هم قصد داریم با همین تدبیر و محوریت توانمندسازی از منابع کمیته امداد با کمک بانک‌های عامل به بهترین نحو ممکن در حوزه توانمند‌سازی اقتصادی فعالیت خوبی را برای مددجویان تحت پوشش داشته باشیم.

وی در پایان گفت: هم‌استانی‌ها می‌توانند صدقات خود را از طریق کد#۰۱۱*۸۸۷۷* نیت‌های خاص خود را با انتخاب آپشن‌های کمک‌های خود را به بهترین و ساده‌ترین نحو ممکن به دست خادمین خودشان در کمیته امداد برسانند.